XI Konferencja im. Jakuba Karola Parnasa:

XI Konferencja im. Jakuba Karola Parnasa odbędzie się w Kijowie w dniach 3 - 5 września 2018. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tegorocznej konferencji. Zapraszamy na stronę internetową konferencji

Historia Konferencji:

Konferencje im. Jakuba Karola Parnasa organizowane są co dwa lata, do roku 2012 na przemian w Polsce i na Ukrainie. Pierwsza Konferencja odbyła się w roku 1996 we Lwowie i połączona była z uroczystością wmurowania tablicy pamiątkowej w budynku, w którym w latach 1920-1941 pracował Jakub K. Parnas. Tablicę tę ufundowali polscy biochemicy ku czci tego wielkiego uczonego. Następne konferencje odbyły się w Gdańsku (1998), we Lwowie (2000), we Wrocławiu (2002), w Kijowie (2005), Krakowie (2007), Jałcie (2009) i Warszawie (2011) po raz pierwszy konferencja została zorganizowana przez trzy towarzystwa biochemiczne: Polskie, Ukraińskie i Izraelskie.

Archiwum:

• 10th Konferencja im. Jakuba Karola Parnasa, Wrocław, Polska, 10 - 12 July, 2016

Organizator: prof. Andrzej Dżugaj

Sreszczenia: Acta Biochimica Polonica 2, 2016

Komitetowi Naukowemu Konferencji przewodniczył prof. dr hab. Andrzej Dżugaj

Komitetowi Organizacyjnemu przewodniczyła prof. dr hab. Maria Jolanta Rędowicz

Streszczenia: Acta Biochimica Polonica, Supplement 1, 2011

Organizator: prof. Piotr Laidler
Streszczenia: Acta Biochimica Polonica, Supplement 2, 2007

• 5th Parnas Conference, "Molecular Mechanisms of Cellular Signaling", April 26-29, 2005, Kyiv, Ukraine

Spotkania Młodych w O/Poznańskim - BIOSFERA

Szanowni Państwo, W imieniu organizatorów wydarzenia, Studenckiego Koła "Biosfera" przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu uprzejmie informuję o zbliżającej się 10. edycji wykładów otwartych z cyklu Spotkania Młodych z Nauką w Poznaniu. Tegoroczne spotkania odbędą się 27 kwietnia b.r., w sobotę, w Sali...

Prof. dr hab. med. Włodzimierz Ostrowski nie żyje!

Wczoraj, w niedzielę 24 lutego 2019 r. w Krakowie odszedł na zawsze śp. Profesor Włodzimierz OSTROWSKI, lekarz, biochemik, mentor, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, do roku 1996 kierownik zakladu, obecnie Katerdy Biochemii Lekarskiej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.