Dziś, 1 grudnia 2016,  Profesor Jerzy Kościelak otrzymał Diploma d'Honoure Polskiego Towarzystwa Biochemicznego!

Profesor Eugeniusz Jerzy Kościelak, urodzony 6 września 1930 roku w Łodzi, jest Członkiem Polskiej Akademii Nauk, Polskiego Towarzystwa Biochemicznego oraz licznych krajowych i międzynarodowych stowarzyszeń naukowych. W Polskim Towarzystwie Biochemicznym pełnił funkcję Przewodniczącego Oddziału Warszawskiego w latach 1967-1969. W latach 1993-1995 był Prezesem International Glycoconjugate Organization. Wieloletni Redaktor naczelny Acta Haematologica Polonica. Od roku 1968 związany z Instytutem Hematologii w Warszawie.

FullSizeRender

Na zdjęciu od lewej: Prof. Andrzej Legocki, Prezes Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, Prof. Eugeniusz Jerzy Kościelak, laureat Diploma d'Honoure Polskiego Towarzystwa Biochemicznego oraz Prof. Jerzy Duszyński, Prezes Polskiej Akademii Nauk

Oddział Warszawski z żalem zawiadamia o śmierci Profesor Barbary Tudek

Nieobecna Pani Profesor Barbara Tudek! W Warszawie, 1 marca b.r. zmarła po długiej chorobie Pani prof. dr hab. Barbara Tudek, naukowiec Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Wspomnienie przejęłam ze strony Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Poznałam Panią...

Prof. dr hab. med. Włodzimierz Ostrowski nie żyje!

Wczoraj, w niedzielę 24 lutego 2019 r. w Krakowie odszedł na zawsze śp. Profesor Włodzimierz OSTROWSKI, lekarz, biochemik, mentor, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, do roku 1996 kierownik zakladu, obecnie Katerdy Biochemii Lekarskiej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.