W Grodnie w dniach 11-12 maja 2017 roku, Białoruskie Towarzystwo Biochemiczne zorganizowało Polsko-Litewsko-Białoruskie Sympozjum na temat postranslacyjnych mechanizmów białek, które odbyło się w ramach przygotowań do przyszłorocznych obchodów 250-tej rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego. Ze strony Polskiego Towarzystwa Biochemicznego w wydarzeniu tym wzięli udział: prof. dr hab. Urszula Wojda z Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN w Warszawie, dr Justyna McIntyre z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie oraz prof. dr hab. Jan Barciszewski z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu. W trakcie konferencji Prezes Białoruskiego Towarzystwa Prof. L. Nadolnik zaprosiła naszych przedstawicieli na spotkanie w sprawie organizacji obchodów rocznicy J. Śniadeckiego.

Poniżej kilka zdjęć z tej wizyty

Oddział Warszawski z żalem zawiadamia o śmierci Profesor Barbary Tudek

Nieobecna Pani Profesor Barbara Tudek! W Warszawie, 1 marca b.r. zmarła po długiej chorobie Pani prof. dr hab. Barbara Tudek, naukowiec Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Wspomnienie przejęłam ze strony Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Poznałam Panią...

Prof. dr hab. med. Włodzimierz Ostrowski nie żyje!

Wczoraj, w niedzielę 24 lutego 2019 r. w Krakowie odszedł na zawsze śp. Profesor Włodzimierz OSTROWSKI, lekarz, biochemik, mentor, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, do roku 1996 kierownik zakladu, obecnie Katerdy Biochemii Lekarskiej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.