W Grodnie w dniach 11-12 maja 2017 roku, Białoruskie Towarzystwo Biochemiczne zorganizowało Polsko-Litewsko-Białoruskie Sympozjum na temat postranslacyjnych mechanizmów białek, które odbyło się w ramach przygotowań do przyszłorocznych obchodów 250-tej rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego. Ze strony Polskiego Towarzystwa Biochemicznego w wydarzeniu tym wzięli udział: prof. dr hab. Urszula Wojda z Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN w Warszawie, dr Justyna McIntyre z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie oraz prof. dr hab. Jan Barciszewski z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu. W trakcie konferencji Prezes Białoruskiego Towarzystwa Prof. L. Nadolnik zaprosiła naszych przedstawicieli na spotkanie w sprawie organizacji obchodów rocznicy J. Śniadeckiego.

Poniżej kilka zdjęć z tej wizyty

Wydarzenie w Oddziale Poznańskim

W ramach programu "Nowe Horyzonty Przyrodnicze" 25 kwietnia na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbył się wykład kolejnego prelegenta Pana Prof. Jerzego Żołądzia. Zgodnie z przyjętym zwyczajem zamieszczamy notatkę oraz zdjęcia z wykładu.

Zmiana siedziby Biura Zarządu Głównego PTBioch.

Szanowni Państwo, zawiadamiamy, że od dnia 1 czerwca 2019, Biuro Zarządu Głównego PTBioch. mieści się w lokalu nr 6, I piętro w dawnej części hotelowej Instytutu Biologii Doświadczalnej (południowa strona budynku zwierzętarni). Adres korespondencyjny pozostaje bez zmian.