aas1

11 maja 2018 roku w Galerii Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się finisaż wystawy Art & Science. Wystawa wcześniej była pokazywana w Instytucie Nenckiego PAN oraz na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wystawa jest wynikiem Sympozjum/Warsztatów Art & Science „Obrazowanie biologiczne: inspiracje niewidzialnym światem”, które odbyło się w 2017 roku na Stacji Hydrobiologicznej Instytutu Nenckiego PAN w Mikołajkach. Wystawie towarzyszyło wydanie książki opisującej w/w projekt (ISBN 978-83-7996-527-4). Instytut był reprezentowany przez Adama Szewczyka oraz Hannę Fabczak (Prezes Fundacji Nenckiego). Uniwersytet Rzeszowski reprezentował Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Marek Koziorowski oraz władze Wydziału Sztuki Antoni Nikiel, Marek Olszyński oraz Magdalena Uchmann.

aas2

Wydarzenie w Oddziale Poznańskim

W ramach programu "Nowe Horyzonty Przyrodnicze" 25 kwietnia na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbył się wykład kolejnego prelegenta Pana Prof. Jerzego Żołądzia. Zgodnie z przyjętym zwyczajem zamieszczamy notatkę oraz zdjęcia z wykładu.

Zmiana siedziby Biura Zarządu Głównego PTBioch.

Szanowni Państwo, zawiadamiamy, że od dnia 1 czerwca 2019, Biuro Zarządu Głównego PTBioch. mieści się w lokalu nr 6, I piętro w dawnej części hotelowej Instytutu Biologii Doświadczalnej (południowa strona budynku zwierzętarni). Adres korespondencyjny pozostaje bez zmian.