Z ŻYCIA BIOCHEMII

Andy Brunning zgłębia gorycz i pienistość słynnego piwa..

Zapraszamy na konferencję "The Human Microbiome" organizowaną przez Europejskie Laboratorium Biologii Molekularnej EMBL, szczegóły na stronie

www.embl.de/training/events/2015/MET15-01

Archaiczne ewolucyjnie pazurnice, zwierzęta o cechach zarówno pierścienic (Annelida), jak i stawonogów (Arthropoda), używają zadziwiającej i przerażającej metody łowów. Więcej na stronie:

www.iflscience.com/plants-and-animals/how-velvet-worm-slimes-prey-wild-spray-attackwww.iflscience.com/plants-and-animals/how-velvet-worm-slimes-prey-wild-spray-attack

Oddział Warszawski z żalem zawiadamia o śmierci Profesor Barbary Tudek

Nieobecna Pani Profesor Barbara Tudek! W Warszawie, 1 marca b.r. zmarła po długiej chorobie Pani prof. dr hab. Barbara Tudek, naukowiec Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Wspomnienie przejęłam ze strony Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Poznałam Panią...

Prof. dr hab. med. Włodzimierz Ostrowski nie żyje!

Wczoraj, w niedzielę 24 lutego 2019 r. w Krakowie odszedł na zawsze śp. Profesor Włodzimierz OSTROWSKI, lekarz, biochemik, mentor, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, do roku 1996 kierownik zakladu, obecnie Katerdy Biochemii Lekarskiej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.