W dniu 19 września 2018 roku, o godzinie 18.00, podczas III Kongresu BIO2018 w Gdańsku, odbędzie się Zwyczajne Walne Zebranie Członków PTBioch., na które zapraszamy wszystkich uprawnionych do głosowania Członków Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Miejsce zebrania: Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Jana Bażyńskiego 4, w sali D-209

W dniach 25-26 czerwca br. Prezes Polskiego Towarzystwa Biochemicznego prof. Andrzej Legocki oraz wice-Prezes prof. Adam Szewczyk odbyli spotkania w Lublinie i Rzeszowie promujące udział polskich naukowców w Kongresie Federacji Europejskich Towarzystw Biochemicznych (FEBS),

Doktor honoris causa PUM i Członek Honorowy Polskiego Towarzystwa Biochemicznego.
Wybitny biochemik, pasjonat kształcenia kadr naukowców, utalentowany nauczyciel akademicki,  badacz i  propagator nauki. Odszedł w Szczecinie, 17 lipca 2018 r.

11 maja 2018 roku w Galerii Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się finisaż wystawy Art & Science.

UWAGA! Termin Nadsyłania streszczeń na III Kongres BIO2018 w Gdańskuprzedłużono do 6 Lipca!

FEBS2018

"O nauce w Polsce – zamyślenie"

W siedzibie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w końcu stycznia b.r. odbyła się premiera książki wieloletniego prezesa FNP prof. Macieja W. Grabskiego pt. „O nauce w Polsce – zamyślenie”  z udziałem znakomitości polskiej nauki. Książka zawiera zbiór refleksji napisanych i wygłoszonych przez prof....

Z ŻYCIA BIOCHEMII