Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum we współpracy z Ośrodkiem Bioetyki Naczelnej Rady Lekarskiej zaprasza do Krakowa w dniu 12 maja b.r. do udziału w konferencji poświęconej działalności komisji bioetycznych. Spotkanie organizowane w ramach Międzynarodowego Dnia Badań Klinicznych będzie okazją do uczczenia obchodów 35-lecia działalności Komisji Bioetycznej UJ.

W programie Konferencji zostaną omówione zasady działania komisji bioetycznych w Polsce oraz innych krajach europejskich oraz zasady stosowane przy wydawaniu opinii przez komisje uwzględniającej interes społeczny, wartość naukową i normy etyczne. Program przewiduje czas na zaprezentowanie nowych regulacji unijnych w zakresie prowadzenia badań klinicznych. Organizatorzy zabiegają o to, aby podczas obrad wskazać kierunki dalszych działań sprzyjających rozwojowi badań w biomedycynie.

Konferencja jest adresowana do różnych grup zawodowych i społecznych nie tylko związanych z medycyną i bioetyką.

Udział w konferencji jest bezpłatny po wcześniejszym zgłoszeniu uczestnictwa za pomocą formularza on–line: http://www.mdbk.cm-uj.krakow.pl/index.php/pl/rejestracja/
Za udział stacjonarny w konferencji uczestnicy otrzymają 6 punktów edukacyjnych.

Miejscem Konferencji jest Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, ul. Rynek Główny 25,

Szczegóły informacji na stronie: www.mdbk.cm-uj.krakow.pl

Oddział Warszawski z żalem zawiadamia o śmierci Profesor Barbary Tudek

Nieobecna Pani Profesor Barbara Tudek! W Warszawie, 1 marca b.r. zmarła po długiej chorobie Pani prof. dr hab. Barbara Tudek, naukowiec Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Wspomnienie przejęłam ze strony Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Poznałam Panią...

Prof. dr hab. med. Włodzimierz Ostrowski nie żyje!

Wczoraj, w niedzielę 24 lutego 2019 r. w Krakowie odszedł na zawsze śp. Profesor Włodzimierz OSTROWSKI, lekarz, biochemik, mentor, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, do roku 1996 kierownik zakladu, obecnie Katerdy Biochemii Lekarskiej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.