Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum we współpracy z Ośrodkiem Bioetyki Naczelnej Rady Lekarskiej zaprasza do Krakowa w dniu 12 maja b.r. do udziału w konferencji poświęconej działalności komisji bioetycznych. Spotkanie organizowane w ramach Międzynarodowego Dnia Badań Klinicznych będzie okazją do uczczenia obchodów 35-lecia działalności Komisji Bioetycznej UJ.

W programie Konferencji zostaną omówione zasady działania komisji bioetycznych w Polsce oraz innych krajach europejskich oraz zasady stosowane przy wydawaniu opinii przez komisje uwzględniającej interes społeczny, wartość naukową i normy etyczne. Program przewiduje czas na zaprezentowanie nowych regulacji unijnych w zakresie prowadzenia badań klinicznych. Organizatorzy zabiegają o to, aby podczas obrad wskazać kierunki dalszych działań sprzyjających rozwojowi badań w biomedycynie.

Konferencja jest adresowana do różnych grup zawodowych i społecznych nie tylko związanych z medycyną i bioetyką.

Udział w konferencji jest bezpłatny po wcześniejszym zgłoszeniu uczestnictwa za pomocą formularza on–line: http://www.mdbk.cm-uj.krakow.pl/index.php/pl/rejestracja/
Za udział stacjonarny w konferencji uczestnicy otrzymają 6 punktów edukacyjnych.

Miejscem Konferencji jest Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, ul. Rynek Główny 25,

Szczegóły informacji na stronie: www.mdbk.cm-uj.krakow.pl

ODSZEDŁ PROFESOR STANISŁAW R. SZALA

W dniu 9 listopada 2018 r. zmarł w Gliwcach prof. dr hab. Stanisław Ryszard Szala, naukowiec związany przez całe swoje twórcze życie z Instytutem Onkologii w Gliwicach.  Swego Ucznia, i Wspólpracownika wspomina Profesor - Senior Mieczyslaw Chorąży. Pochylamy głowę w zadumie!   PROFESSOR STANISŁAW RYSZARD...

Konferencja z okazji 250 rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego, Grodno

W dniach od 7 do 10 listopada delegacja Polskiego Towarzystwa Biochemicznego wzięła udział w trójstronnej konferencji naukowej poświęconej 250 rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego, która odbyła się w Grodnie na Białorusi.