12 maja Uniwersytet Jagielloński obchodzi swoje święto - rocznicę założenia uczelni przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku.

Obchody Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczną się o godz. 9.00 w Katedrze Wawelskiej od złożenia wieńców i kwiatów na grobach Fundatorów naszej Uczelni - Kazimierza Wielkiego, królowej Jadwigi i Władysława Jagiełły.

W auli Collegium Novum UJ o godz. 11.00 rozpocznie się uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas którego tytuł doktora honoris causa naszej uczelni odbierze prof. Maria Delaperrière.

Uroczystości zakończy spektakl pt. "Leć nade mną Wenus" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki” oraz koncert Chóru Akademickiego Camerata Jagellonica, które odbędą się o godz. 18.00 na dziedzińcu Collegium Maius UJ.

Wejście na koncert z okazji Święta UJ jest bezpłatne, ale konieczne jest wcześniejsze wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.uj.edu.pl/pracownicy/zgloszenia (formularz jest dostępny tylko dla zalogowanych pracowników UJ).

XXII GLIWICE SCIENTIFIC MEETINGS

XXII Gliwickie Spotkania Naukowe już niedługo, w dniach 16 - 17 listopada 2018 r. Cykliczne wydarzenie naukowe umieszczane od lat w dorocznym, nie tylko polskim kalendarzu konferencyjnych spotkań ma szczegółowy program i znamienitych wykładowców; link poniżej!...

Konkurs na Redaktora Naczelnego Postępów Biochemii

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Biochemicznego ogłasza konkurs na stanowisko Redaktora Naczelnego Postępów Biochemii