W wyniku drugiego otwartego konkursu w programie Międzynarodowe Agendy Badawcze, realizowanym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój powstaną w Polsce dwa międzynarodowe centra naukowe; środki o wysokości ponad 76 mln zł, przekazane przez FNP w ramach programu Międzynarodowe Agendy Badawcze zostały skierowane na badania nad szczepionką na raka i nowymi lekami na choroby neurodegeneracyjne i nowotworowe.

Nowe centra będą zlokalizowane w Warszawie i w Gdańsku. Na ich czele staną światowej sławy naukowcy: w Warszawie duet profesorski – Agnieszka Chacińska (członkini PTBioch) oraz Magda Konarska z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (CeNT UW), a w Gdańsku – Theodore Hupp z Uniwersytetu w Edynburgu i Robin Fahraeus z Narodowego Instytutu Zdrowia i Badań Medycznych w Paryżu (INSERM).

Projekty obu zespołów profesorskich zostały najwyżej ocenione przez uznanych ekspertów i recenzentów w drugim otwartym konkursie w programie Międzynarodowe Agendy Badawcze realizowanym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR).

Tezy i szczegóły projektu oraz warunki uczestnictwa w kolejnej edycji Konkursu na stronie:

XXII GLIWICE SCIENTIFIC MEETINGS

XXII Gliwickie Spotkania Naukowe już niedługo, w dniach 16 - 17 listopada 2018 r. Cykliczne wydarzenie naukowe umieszczane od lat w dorocznym, nie tylko polskim kalendarzu konferencyjnych spotkań ma szczegółowy program i znamienitych wykładowców; link poniżej!...

Konkurs na Redaktora Naczelnego Postępów Biochemii

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Biochemicznego ogłasza konkurs na stanowisko Redaktora Naczelnego Postępów Biochemii