Znane są już nazwiska polskich studentów, doktorantów i pracowników naukowych, którzy w roku akademickim 2017-2018 otrzymali stypendia Fulbrighta; przyznano wszystkie rodzaje stypendiów.

19 Stypendiów Fulbright Senior Award; są to stypendia badawcze dla pracowników naukowych po doktoracie, trwające od 3 do 9 miesięcy.

9 Stypendiów Fulbright Junior Research Award trwających od 6 do 9 miesięcy, przeznaczone na prowadzenie badań do rozprawy doktorskiej.

2 Stypendia Fulbright Graduate Student Award finansujące pierwszy rok studiów magisterskich lub doktoranckich w uczelniach amerykańskich. Są to roczne stypendia z możliwością przedłużenia dla absolwentów studiów wyższych planujących podjęcie studiów magisterskich, doktoranckich lub innych programów na poziomie graduate kończących się uzyskaniem dyplomu w uczelniach amerykańskich.

1 stypendium Fulbright Scholar-in-Residence Award. Są to stypendia przyznawane są w drodze konkursu pracownikom dydaktycznym oraz naukowo-dydaktycznym uczelni, instytutów badawczych, jednostek naukowych PAN, międzynarodowych instytutów naukowych oraz innych jednostek naukowych w Polsce, reprezentującym różne dziedziny naukowe, na prowadzenie głównie działalności dydaktycznej wspierającej amerykańską instytucję goszczącą oraz lokalną społeczność.

2 stypendia Fulbright Slavic Award; Stypendium trwa od 4 do 9 m-cy, przeznaczone jest dla pracowników zatrudnionych w polskich jednostkach naukowych, specjalizujących się w kukturze i historii Polski oraz Europy Środkowo - Wschodniej. Stypendium umożliwia prowadzenie zajęć ze studentami na jednym z dwóch uniwerytetów współpracujących z Polsko - Amerykańską Komisją Fulbrighta.

Lista stypendystów dostępna jest pod adresem:

Aktualnie trwa nabór na stypendia, których realizacja będzie możliwa w roku 2018 - 2019. Więcej informacji można znaleźć na stronie: fulbright.edu.pl/stypendia-do-usa.

XXII GLIWICE SCIENTIFIC MEETINGS

XXII Gliwickie Spotkania Naukowe już niedługo, w dniach 16 - 17 listopada 2018 r. Cykliczne wydarzenie naukowe umieszczane od lat w dorocznym, nie tylko polskim kalendarzu konferencyjnych spotkań ma szczegółowy program i znamienitych wykładowców; link poniżej!...

Konkurs na Redaktora Naczelnego Postępów Biochemii

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Biochemicznego ogłasza konkurs na stanowisko Redaktora Naczelnego Postępów Biochemii