Konferencja NEUROBIOTA 2, Autyzm i borelioza: Fitoterapia i żywienie pacjentów, odbędzie się w Szczecinie, w sobotę 25 listopada 2017 r.

Tematyka Konferencji, w zamierzeniu Organizatorów, skupi się na zagadnieniach Neuroboreliozy i Zaburzeń ze Spektrum Autyzmu. Zaproszeni prelegenci należący do grupy specjalistów z różnych dziedzin, omówią wspomniane kwestie jak najbardziej wielowymiarowo i holistycznie, skupią się na diagnostyce boreliozy, probiotykach i mikroflorze jelit, fitoterapii i żywieniu osób z boreliozą oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu; wszystko w oparciu o badania naukowe i sprawdzone metody, z wykorzystaniem przykładów przypadków realnych pacjentów.

Konferencja przygotowana została z inicjatywy prof. dr hab. Ewy Stachowskiej, kierującej Zakładem Biochemii i Żywienia Człowieka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

Lokalizacja obrad: Aula im. prof. Skoczowskiego, ul. 26 kwietnia 10, Szczecin.

Konferencja zrealizowana została dzięki wsparciu Polskiego Towarzystwa Chorych na Boreliozę oraz fundacji bioAutyzm.

Szczegóły organizacyjne, prezentacja programu Konferencji i wykładowców, oraz możliwość zarejestrowania się pod adresem: http://neurobiota.pum.edu.pl.

Profesora Zenona Schneidera wspomina prof. Andrzej Guranowski

W dniu 26. listopada 2018 roku zmarł w Poznaniu prof. dr hab. Zenon Schneider ‒ wieloletni pracownik Katedry Biochemii (przemianowanej przed prawie 20 laty na Katedrę Biochemii i Biotechnologii) kolejno: w Wyższej Szkole Rolniczej i Akademii Rolniczej w Poznaniu. W latach 1972-75 był moim...

Konferencja z okazji 250 rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego, Grodno

W dniach od 7 do 10 listopada delegacja Polskiego Towarzystwa Biochemicznego wzięła udział w trójstronnej konferencji naukowej poświęconej 250 rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego, która odbyła się w Grodnie na Białorusi.