Konferencja NEUROBIOTA 2, Autyzm i borelioza: Fitoterapia i żywienie pacjentów, odbędzie się w Szczecinie, w sobotę 25 listopada 2017 r.

Tematyka Konferencji, w zamierzeniu Organizatorów, skupi się na zagadnieniach Neuroboreliozy i Zaburzeń ze Spektrum Autyzmu. Zaproszeni prelegenci należący do grupy specjalistów z różnych dziedzin, omówią wspomniane kwestie jak najbardziej wielowymiarowo i holistycznie, skupią się na diagnostyce boreliozy, probiotykach i mikroflorze jelit, fitoterapii i żywieniu osób z boreliozą oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu; wszystko w oparciu o badania naukowe i sprawdzone metody, z wykorzystaniem przykładów przypadków realnych pacjentów.

Konferencja przygotowana została z inicjatywy prof. dr hab. Ewy Stachowskiej, kierującej Zakładem Biochemii i Żywienia Człowieka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

Lokalizacja obrad: Aula im. prof. Skoczowskiego, ul. 26 kwietnia 10, Szczecin.

Konferencja zrealizowana została dzięki wsparciu Polskiego Towarzystwa Chorych na Boreliozę oraz fundacji bioAutyzm.

Szczegóły organizacyjne, prezentacja programu Konferencji i wykładowców, oraz możliwość zarejestrowania się pod adresem: http://neurobiota.pum.edu.pl.

Oddział Warszawski z żalem zawiadamia o śmierci Profesor Barbary Tudek

Nieobecna Pani Profesor Barbara Tudek! W Warszawie, 1 marca b.r. zmarła po długiej chorobie Pani prof. dr hab. Barbara Tudek, naukowiec Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Wspomnienie przejęłam ze strony Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Poznałam Panią...

Prof. dr hab. med. Włodzimierz Ostrowski nie żyje!

Wczoraj, w niedzielę 24 lutego 2019 r. w Krakowie odszedł na zawsze śp. Profesor Włodzimierz OSTROWSKI, lekarz, biochemik, mentor, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, do roku 1996 kierownik zakladu, obecnie Katerdy Biochemii Lekarskiej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.