XVII konferencja naukowo-szkoleniowa z cyklu „Postępy w diagnostyce chorób autoimmunologicznych pod hasłem „Udar mózgu. Doustne antykoagulanty. Przeciwciała antyfosfolipidowe” odbędzie się w sobotę, 18 listopada 2017 r., w godz. 10:00-15:00 w gmachu Rektoratu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, ul. Rybacka 1 w Szczecinie.

Organizatorami są Klinika Reumatologii, Chorób Wewnętrznych I Geriatrii, Samodzielna Pracownia Diagnostyki Reumatologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Szczegóły organizacyjne, możliwość rejestracji pod adresem: https://www.pum.edu.pl/aktualnosci/postepy-w-diagnostyce-chorob-autoimmunologicznychudar-mozgu.-doustne-antykoagulanty.-przeciwciala-antyfosfolipidowe

ODSZEDŁ PROFESOR STANISŁAW R. SZALA

W dniu 9 listopada 2018 r. zmarł w Gliwcach prof. dr hab. Stanisław Ryszard Szala, naukowiec związany przez całe swoje twórcze życie z Instytutem Onkologii w Gliwicach.  Swego Ucznia, i Wspólpracownika wspomina Profesor - Senior Mieczyslaw Chorąży. Pochylamy głowę w zadumie!   PROFESSOR STANISŁAW RYSZARD...

Konferencja z okazji 250 rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego, Grodno

W dniach od 7 do 10 listopada delegacja Polskiego Towarzystwa Biochemicznego wzięła udział w trójstronnej konferencji naukowej poświęconej 250 rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego, która odbyła się w Grodnie na Białorusi.