Oficjalnego otwarcia konferencji dokonał Prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego ds. Kolegium Nauk Humanistycznych prof. dr. hab. Paweł Grata. Wykłady wygłosili m.in. prof. dr hab. Adam Szewczyk (Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego, Warszawa, Polska Akademia Nauk) „Czy biologia molekularna może inspirować artystów?”; dr Anna Steliga (Instytut Sztuk Pięknych, Uniwersytet Rzeszowski) „Czy „Edunia” przetrwa „Mona Lisę”? O „trzeciej kulturze”, czyli awangardzie naszych czasów” oraz prof. Zbyněk Janáček (Uniwersytet Ostrawski, Czechy) „Obrazy umysłu-umysł w obrazach”.

PROGRAM SPOTKANIA: