W dniu 27 maja odbyło się zdalne posiedzenie Komisji ds. nagrody im. Witolda Drabikowskiego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego za najlepszą pracę doktorską z biochemii za rok 2025. Komisja obradowała w składzie:
Prof. dr hab. Anna Filipek – Instytut Biologii Doświadczalnej PAN, Warszawa,
Prof. dr hab. Katarzyna Nałęcz – Instytut Biologii Doświadczalnej PAN, Warszawa,
Prof. dr hab. Barbara Nawrot – Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN, Łódź,
Prof. dr hab. Dariusz Rakus – Uniwersytet Wrocławski,
Prof. dr hab. Marcin Czerwiński – Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN, Wrocław,
Prof. dr hab. Błażej Rubiś – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.
Pracom komisji przewodniczyła Prof. dr hab. Joanna Moraczewska z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
W tym roku do nagrody zgłoszono osiem rozpraw doktorskich. Poziom merytoryczny nadesłanych prac był bardzo wysoki, dlatego Komisja zaproponowała przyznanie ex aequo dwóch równorzędnych pierwszych nagród oraz wyróżnienia dla jednej rozprawy doktorskiej. Nazwiska autorów nagrodzonych prac zostaną ogłoszone po zatwierdzeniu kandydatur przez Prezydium Zarządu PTBioch.

