Oficjalnego otwarcia konferencji dokonał Prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego ds. Kolegium Nauk Humanistycznych prof. dr. hab. Paweł Grata. Wykłady wygłosili m.in. prof. dr hab. Adam Szewczyk (Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego, Warszawa, Polska Akademia Nauk) „Czy biologia molekularna może inspirować artystów?”; dr Anna Steliga (Instytut Sztuk Pięknych, Uniwersytet Rzeszowski) „Czy „Edunia” przetrwa „Mona Lisę”? O „trzeciej kulturze”, czyli awangardzie naszych czasów” oraz prof. Zbyněk Janáček (Uniwersytet Ostrawski, Czechy) „Obrazy umysłu-umysł w obrazach”.

PROGRAM SPOTKANIA:

Zmarł prof. dr hab. Tadeusz Krajewski (UŁ)

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł prof. dr hab. Tadeusz Krajewski, emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego związany z Uczelnią w latach 1954-2001, wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 17 lipca 2024 r. o godzinie 12:15...