logo PTBIOCH

logo FEBS

 

Szanowni Państwo,

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną " BIOCHEMIA I DIAGNOSTYKA UKŁADU KRĄŻENIA I  HEMOSTAZY  – NIEUSTAJĄCE WYZWANIE DLA BADACZY". Webinar on-line odbędzie się 16 maja 2024 r., o godz. 12:00.

Wykłady wygłoszą:

1. Dr hab. Michał Błażej Ponczek

Katedra Biochemii Ogólnej, Uniwersytet Łódzki " Interdyscyplinarne badania naukowe dotyczące krążenia i krzepnięcia krwi w powiązaniu z biochemią" (godz. 12:05)

2. Dr hab. n.med. Bogusława Luzak, profesor uczelni

Zakład Zaburzeń Krzepnięcia Krwi, Katedra Nauk Biomedycznych, Uniwersytet Medyczny w Łodzi " Oddziaływanie wirusa SARS-CoV-2 z płytkami krwi: ocena aktywacji płytek krwi u pacjentów z COVID-19 oraz testy in vitro w badaniach modelowych" (godz. 12:55)

3. Dr hab. n. med. Tomasz Przygodzki

Zakład Zaburzeń Krzepnięcia Krwi, Katedra Nauk Biomedycznych, Uniwersytet Medyczny w Łodzi " Metody mikroprzepływowe w badaniach podstawowych układu krzepnięcia krwi  ze szczególnym uwzględnieniem analizy ilościowej danych mikroskopowych”(godz. 13:45)

Link do rejestracji:

https://zoom.us/webinar/register/WN_tUtmcQc1S8WYJnxMPJRw2g

Serdecznie zapraszamy

Zarząd Łódzkiego Oddziału PTBioch

 

OPTBioch 16052024 program1

OPTBioch 16052024 program2

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

WYDARZENIE W O/LUBELSKIM

WYDARZENIE W O/LUBELSKIM

Lubelski Oddział PTBioch od ponad 15 lat jest współorganizatorem Konkursu Biochemicznego,w którym biorą udział uczniowie ze szkół średnich. Pierwsza edycja Konkursu odbyła się w 2010 roku i była edycją lokalną, natomiast od 2017 roku Konkurs ma zasięg ogólnopolski i biorą w nim udział uczniowie z...

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

WSPOMNIENIE: ANNA WOJTCZAK

WSPOMNIENIE: ANNA WOJTCZAK

W maju br. mija 12 rocznica pożegnania prof. Anny Wojtczak. Profesor Anna Wojtczak była związana z Instytutem Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego od czasu studiów na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Łódzkiego. W 1954 r., gdy Instytut przeniósł się do Warszawy, powróciła razem z...

więcej więcej