logo PTBIOCH

logo FEBS

Jak cywilizacja zmienia nasze życie? Czy wiesz, że od 1900 roku średnia długość życia wzrosła z 40 do 80 lat? Populacja świata zwiększyła się czterokrotnie, a struktura zatrudnienia uległa drastycznym zmianom. Rolnictwo stało się bardziej wydajne, ale jednocześnie środowisko bardziej zanieczyszczone. Jak te dynamiczne zmiany wpływają na nasze zdrowie, psychikę i biologię?

Zapraszamy na wyjątkowe mini-sympozjum, gdzie biolodzy, lekarze i psychologowie przedstawią swoje spojrzenie na wpływ cywilizacji na człowieka. To doskonała okazja, by zrozumieć, jak rozwój świata kształtuje nasze życie.

 Konferencja odbędzie się on-line po wcześniejszym zarejestrowaniu:

https://us06web.zoom.us/meeting/register/PBIpGm-pTTqjZ8meDyf-Dg

Z poważaniem

Dr Maciej Golan i dr Karolina Nowak-Stańczyk (APS im. Marii Grzegorzewskiej)

dr hab. Sebastian Piłsyk (IBB PAN) i prof. dr hab. Joanna Kruszewska (IBB PAN i WO PTBioch)

 prof. dr hab. Joanna Kruszewska Institute of Biochemistry and Biophysics Polish Academy of Sciences Pawińskiego 5a 02-106 Warsaw tel.+48 22 5921207

 Program minisympozjum marzec

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Lubelskim

Wydarzenie w O/Lubelskim

Lubelski Oddział PTBioch od ponad 15 lat jest współorganizatorem Konkursu Biochemicznego,w którym biorą udział uczniowie ze szkół średnich. Pierwsza edycja Konkursu odbyła się w 2010 roku i była edycją lokalną, natomiast od 2017 roku Konkurs ma zasięg ogólnopolski i biorą w nim udział uczniowie z całej Polski....

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Czy biologia molekularna może inspirować artystów sztuk wizualnych?

Czy biologia molekularna może inspirować artystów sztuk wizualnych?

W najnowszym numerze czasopisma Postępy Biochemii (1/2025), wydawanego przez Polskie Towarzystwo Biochemiczne, ukazał się artykuł pt. „Czy biologia molekularna może inspirować artystów sztuk wizualnych?”, poświęcony niezwykłemu połączeniu świata nauki i sztuki.

więcej więcej