logo PTBIOCH

logo FEBS

(Tłumaczenie)

Drogi Andrzeju, Drogi Pawle,
Drodzy członkowie Zarządu Głównego , Polskiego Towarzystwa Biochemicznego
Drodzy polscy przyjaciele, drodzy koledzy,

W imieniu kierownictwa ukraińskiego Towarzystwa Biochemicznego, pragnę wyrazić Państwu naszą najszczerszą wdzięczność za list poparcia, który trafia do naszych serc i rozgrzewa duszę. Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko temu, że opublikujemy list w naszych czasopismach i wyślemy go do oddziałów terenowych naszego Towarzystwa.

Oferta stypendiów to jeszcze jeden dowód bardzo dobrych i przyjaznych stosunków między naszymi Towarzystwami, i jestem przekonany , że będą się one wzmacniać się z roku na rok , stanowiąc solidne oparcie dla biochemików z obu naszych krajów.

W momencie, gdy piszę ten list, jestem pewien, że już jesteście świadomi Wielkiego Zwycięstwa Majdanu. To było niewiarygodne i trudne do przewidzenia jeszcze dwa lub trzy dni temu. Ostatnie wydarzenia stały się jednak wspaniałym zwycięstwem ducha narodu ukraińskiego nad niesprawiedliwością, chciwością, korupcją i łamaniem wszelkich praw człowieka.

Każdy z nas ma nadzieję, że teraz nastąpi ożywienie gospodarcze i polityczne naszego ukochanego kraju, który zajmie miejsce wśród najbardziej rozwiniętych krajów na świecie, jeśli tylko zostanie właściwie pokierowany .

Dziękując jeszcze raz i życzę jak najlepiej wam wszystkim

Serhij Komisarenko
Prezes Ukraińskiego Towarzystwa Biochemicznego 

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Zmarł prof. dr hab. Tadeusz Krajewski (UŁ)

Zmarł prof. dr hab. Tadeusz Krajewski (UŁ)

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł prof. dr hab. Tadeusz Krajewski, emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego związany z Uczelnią w latach 1954-2001, wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 17 lipca 2024 r. o godzinie 12:15...

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

KONGRES FEBS W MEDIOLANIE: KONKURS ZDJĘĆ MIKROSKOPOWYCH

KONGRES FEBS W MEDIOLANIE: KONKURS ZDJĘĆ MIKROSKOPOWYCH

Z okazji 60-lecia Federacji Europejskich Towarzystw Biochemicznych (FEBS) na Kongresie w Mediolanie odbył się konkurs na najbardziej interesujące zdjęcia mikroskopowe. Zdjęcia wyłonione w trybie konkursowym były eksponowane na wystawie podczas Kongresu FEBS 2024 w Mediolanie. Konkurs “The beauty...

więcej więcej