Na stronie Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej znajduje się raport dotyczący badania bibliometrycznego przeprowadzonego wśród polskich naukowców, w tym laureatów konkursów FNP, przez Centrum Badań nad Nauką i Technologią Uniwersytetu w Lejdzie. Badanie zostało wykonane na zlecenie FNP w ramach projektu SKILLS finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Analiza bibliometryczna dotyczy lat 2002–2012/13. Z uwagi na wiarygodność danych i metod bibliometrycznych badanie objęło wyłącznie przedstawicieli nauk ścisłych, przyrodniczych i technicznych. Opracowanie jest wynikiem jednej z pierwszych tego typu profesjonalnie wykonanych analiz bibliometrycznych, jaką zleciła polska instytucja finansująca badania naukowe. Wyniki analizy ukazują interesujący obraz polskiej nauki stanowiąc istotny wkład do dyskusji o jej kondycji i potencjale.

Na stronie FNP można zapoznać się z Raportem Bibliometrycznym: http://www.fnp.org.pl/wyniki-badania-bibliometrycznego-laureatow-fundacji-na-rzecz-nauki-polskiej (wg informacji w witrynie FNP).