logo PTBIOCH

logo FEBS

Pani prof. dr hab. Ewa Stachowska,  kierująca Zakładem Biochemii i Żywienia Człowieka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie zaprasza do bezpłatnego udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowo- Szkoleniowej pt. Neurobiota- jak jelita zmieniają funkcjonowanie mózgu. Wyzwania diagnostyczne i terapeutyczne.

Obrady toczyć się będą w dniu 19 listopada b.r. od godz. 9:30 w Auli im. Prof. Skoczowskiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, ul. 26. Kwietnia 10.

O autyzmie, depresji i innych zaburzeniach funkcjonowania mózgu spowodowanych przez dysbiozę będą mówić wspaniali wykładowcy i doświadczeni praktycy. Konferencję uzupełni część warsztatowa.

Szczegółowe informacje dotyczące uczestnictwa i programu Konferencji pod linkiem:

https://www.pum.edu.pl/konferencje/szczegoly-konferencji/miedzynarodowa-konferencja-naukowo-szkoleniowa-pt.-neurobiota-jak-jelita-zmieniaja-funkcjonowanie-mozgu.-wyzwania-diagnostyczne-i-terapeutyczne

 

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Lubelskim

Wydarzenie w O/Lubelskim

Lubelski Oddział PTBioch od ponad 15 lat jest współorganizatorem Konkursu Biochemicznego,w którym biorą udział uczniowie ze szkół średnich. Pierwsza edycja Konkursu odbyła się w 2010 roku i była edycją lokalną, natomiast od 2017 roku Konkurs ma zasięg ogólnopolski i biorą w nim udział uczniowie z całej Polski....

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Czy biologia molekularna może inspirować artystów sztuk wizualnych?

Czy biologia molekularna może inspirować artystów sztuk wizualnych?

W najnowszym numerze czasopisma Postępy Biochemii (1/2025), wydawanego przez Polskie Towarzystwo Biochemiczne, ukazał się artykuł pt. „Czy biologia molekularna może inspirować artystów sztuk wizualnych?”, poświęcony niezwykłemu połączeniu świata nauki i sztuki.

więcej więcej