logo PTBIOCH

logo FEBS

 

Polskie Towarzystwo Biochemiczne gorąco kibicowało ukazaniu się pierwszego, polskiego wydania Biologii N.A. Campbella i współautorów, z przyjemnością zawiadamiamy, że na półkach księgarskich pojawiło się drugie polskie wydanie, powstałe na podstawie dziesiątego wydania oryginału.

Jak podaje wydawca,

Drugie, uaktualnione polskie fenomenalne wydanie "Biologii" Neila A. Campbella i Jane B. Reece oraz współautorów, jednego z najlepszych podręczników dla studentów nauk przyrodniczych.
Podręcznik opatrzony jest doskonałymi materiałami ilustracyjnymi. Wydanie - zmienione i poszerzone - zawiera najnowsze odkrycia i wyniki badań w tej błyskawicznie rozwijającej się gałęzi nauki, szczególnie w takich dziedzinach jak ewolucja, biologia komórki czy genetyka. Najlepiej sprzedający się podręcznik biologii na świecie. Ponad 7 milionów sprzedanych egzemplarzy. Przetłumaczony na 17 języków!
To najbardziej aktualny, atrakcyjny w formie podręcznik dla studentów biologii, medycyny, nauk przyrodniczych i nauk pokrewnych! Doskonały dla uczniów klas biologiczno-chemicznych i maturzystów. Najlepszy i najbardziej aktualny podręcznik dla studentów nauk przyrodniczych. Doskonałe źródło wiedzy dla maturzystów przygotowujących się na studia. Edycja bazująca na najnowszym wydaniu amerykańskim. Perfekcyjna pod względem dydaktycznym Ewolucjonizm motywem przewodnim. Przystępnie wyjaśnia procesy i zjawiska biologiczne. Wykresy, schematy, sprawdziany podsumowujące wiedzę Opatrzona znakomitymi ilustracjami Ponad 1400 stron 10 000 terminów Biologia Campbella to od lat niedościgniony lider w dziedzinie wprowadzających podręczników biologii. Doskonale skomponowany materiał, oparty na wynikach najnowszych badań, przystępnie i z pasją napisany przez zespół światowej sławy specjalistów to niepodważalny atut tego długo wyczekiwanego na polskim rynku podręcznika.

Spis treści i krótkie wprowadzenie

Więcej na stronie: www.biologia-campbella.pl

Biologia okładka 300 dpi

 

 

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Poznańskim

Wydarzenie w O/Poznańskim

W imieniu Oddziału Poznańskiego PTBioch i Sekcji Kwasów Nukleinowych PTBioch zapraszamy do uczestnictwa w wykładach o tematyce związanej z kwasami nukelinowymi w auli Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN (wejście od ulicy Henryka Wieniawskiego). Wykłady w języku angielskim. W piątek, 10.5. o godz....

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

WSPOMNIENIE: ANNA WOJTCZAK

WSPOMNIENIE: ANNA WOJTCZAK

W maju br. mija 12 rocznica pożegnania prof. Anny Wojtczak. Profesor Anna Wojtczak była związana z Instytutem Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego od czasu studiów na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Łódzkiego. W 1954 r., gdy Instytut przeniósł się do Warszawy, powróciła razem z...

więcej więcej