Z największym żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas prof. dr hab. Lech Wojtczak, Członek Rzeczywisty PAN, jeden z najwybitniejszych biochemików Polskich. Wieloletni członek Towarzystwa, dwukrotnie pełnił funkcję Prezesa, w 1995 roku jego ogromny wkład pracy w rozwój Towarzystwa jak i zasługi dla polskiej Biochemii zostały uhonorowane przez walne zebranie statusem Członka Honorowego Towarzystwa. Prof. Wojtczak był również wieloletnim redaktorem Acta Biochimica Polonica, pełniącym funkcję przewodniczącego Rady Redakcyjnej a w przeszłości również Redaktora Naczelnego ABP.

Zmarł prof. dr hab. Tadeusz Krajewski (UŁ)

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł prof. dr hab. Tadeusz Krajewski, emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego związany z Uczelnią w latach 1954-2001, wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 17 lipca 2024 r. o godzinie 12:15...