logo PTBIOCH

logo FEBS

nob 2021 6t

 

Szanowni Państwo,

 

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego webinaru zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Biochemiczne, który odbędzie się 29 kwietnia 2021, o godz. 13:00, na platformie ZOOM_WEBINAR.

Wykład pt. "Epitranskryptomika na poziomie tRNA" zostanie wygłoszony przez prof. dr hab. Barbarę Nawrot  z Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN w Łódzi. Osoby zainteresowane wykładem prof. Barbary Nawrot prosimy o rejestrację (ilość miejsc ograniczona): 

https://zoom.us/webinar/register/WN_Am4NICWNR3Kkm1_M2CbR9A

 Jednocześnie informujemy, że wykład będzie transmitowany również poprzez live streaming na portalu FACEBOOK Polskiego Towarzystwa Biochemicznego:

https://www.facebook.com/ptbioch . 

Prof. Barbara Nawrot jest koordynatorem Działu Chemii Bioorganicznej w Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN w Łodzi. Prowadzi dwa zespoły badawcze (Zespół Terapeutycznych Kwasów Nukleinowych oraz Laboratorium Przesiewowe Związków Przeciwnowotworowych). Stopień doktora nauk chem. uzyskała na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej. Odbyła trzy staże zagraniczne: 1,5 roku w Memorial Sloan-Kettering Cancer Center w Nowym Jorku (nukleozydowe związki p-nowotworowe), 3 lata na Wydziale Biochemii Uniwersytetu Bayreuth, Niemcy (oddziaływania aa-tRNA z EF-Tu), oraz 3 miesiące w Gene Discovery Research Center (Tsukuba, Japonia) (terapeutyczne kwasy nukleinowe). W 2006 roku otrzymała tytuł profesora w dziedzinie nauk chemicznych. Jej głównym obszarem zainteresowań jest chemia medyczna w zakresie modyfikowanych oligonukleotydów o właściwościach inhibitorów ekspresji genów oraz chemia biologiczna związana z potranskrypcyjnymi modyfikacjami występującymi w transferowych RNA.

 

banner strona

febs 2019

2018AdvCourseZ ŻYCIA TOWARZYSTWA

Wirtualny Kongres FEBS 2021

Wirtualny Kongres FEBS 2021

Kongres FEBS 2021 odbędzie się całkowicie w przestrzeni wirtualnej. Więcej szczegółó: https://2021.febscongress.org/

więcej więcej