Oglądaj na YouTube

Jan Paczesny był uczestnikiem Indywidualnych Studiów Przyrodniczych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2009 roku uzyskał tytuł magistra na Wydziale Chemii (maxima cum laude). Doktorat z chemii fizycznej obronił z wyróżnieniem w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie w 2012 roku (promotor prof. Robert Hołyst). W 2016 roku rozpoczął staż podoktorski w grupie profesora Bartosza Grzybowskiego w Korei Południowej. Wrócił do Warszawy w 2018, a od 2020 roku jest kierownikiem zespołu „Żywe materiały” w Instytucie Chemii Fizycznej PAN. Jan Paczesny jest współautorem ponad 40 prac naukowych, 10 patentów (w tym międzynarodowych) i 2 wniosków patentowych. Na swoje badania otrzymał dofinansowanie z NCN, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz FNP. Otrzymał także szereg nagród i stypendiów, w tym stypendium Międzynarodowej Fundacji Matsumae, nagrodę czasopisma Polityka oraz stypendium dla Wybitnych Młodych Naukowców.

Wydarzenie w O/Toruńskim - Spotkanie naukowe: wykład dr Mateusza Kwiatkowskiego

Oddział Toruński PTBioch zaprasza na otwarte spotkanie naukowe, wykład dr Mateusza Kwiatkowskiego pt. "Cykliczne nukleotydy - nowy trend w badaniu szlaków transdukcji sygnału roślin". Spotkanie odbędzie się 22 lutego 2023, o godz. 10:00, w sali I Wydziału Nauk Biologicznych i Wterynaryjnych UMK w...

ZOOM Zebranie Prezydium ZG PTBioch

W dniu 20 stycznia 2023 roku odbyło się ZOOM zebranie Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. W zebraniu uczestniczyli Adam Szewczyk, Piotr Laidler, Elżbieta Rębas, Jolanta Jura, Wiesława Jarmuszkiewicz, Urszula Wojda, Paweł Pomorski oraz Ewa Jaworska. Omówiono