Oglądaj na YouTube

Dr Karolina Mikulska-Rumińska jest absolwentką fizyki medycznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Wykorzystuje ona narzędzia biofizyki obliczeniowej. Ostatnie 6 lat poświęciła na badanie procesu ferroptozy występującego m.in. w chorobach Parkinsona, nowotworach, astmie czy w sepsie. Jej publikacje zawierające przełomowe odkrycia nad zjawiskiem ferroptozy zostały opublikowane m.in. w Cell czy Nature Chem. Biol. i są szeroko cytowane na całym świecie. Odbyła ona dwa międzynarodowe staże naukowe: na EPFL (Szwajcaria) oraz na uniwersytecie w Pittsburghu (USA) oraz staż w firmie ADAMED. Brała udział w wielu grantach, w tym w 8 jako kierownik (PRELUDIUM, SONATA NCN). Jest beneficjentką wielu stypendiów, m.in. tegorocznej edycji L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki w kategorii habilitacyjnej. Jest polską kandydatką do międzynarodowej nagrody L'Oréal-UNESCO International Rising Talents. Ostatnio, została wymieniona na liście stu najbardziej inspirujących Polek roku 2021 wg „Forbes Women”

Wydarzenie w O/Toruńskim - Spotkanie naukowe: wykład dr Mateusza Kwiatkowskiego

Oddział Toruński PTBioch zaprasza na otwarte spotkanie naukowe, wykład dr Mateusza Kwiatkowskiego pt. "Cykliczne nukleotydy - nowy trend w badaniu szlaków transdukcji sygnału roślin". Spotkanie odbędzie się 22 lutego 2023, o godz. 10:00, w sali I Wydziału Nauk Biologicznych i Wterynaryjnych UMK w...

ZOOM Zebranie Prezydium ZG PTBioch

W dniu 20 stycznia 2023 roku odbyło się ZOOM zebranie Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. W zebraniu uczestniczyli Adam Szewczyk, Piotr Laidler, Elżbieta Rębas, Jolanta Jura, Wiesława Jarmuszkiewicz, Urszula Wojda, Paweł Pomorski oraz Ewa Jaworska. Omówiono