Oglądaj na YouTube

Prof. dr hab. Anna Żaczek jest prodziekanem Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (MWB UG i GUMed). Studia magisterskie ukończyła na MWB w 2000. Stopień doktora uzyskała w dziedzinie nauk biologicznych (2004), a doktora habilitowanego w dziedzinie nauk medycznych (2015). W 2021 r. otrzymała tytuł profesora nauk medycznych w zakresie biologii medycznej. W 2009 roku utworzyła na MWB nową grupę badawczą dedykowaną badaniom nowotworów. Od roku 2019 kieruje Zakładem Onkologii Translacyjnej, a od 2022 pełni obowiązki dyrektora Instytutu Biotechnologii Medycznej i Onkologii Doświadczalnej MWB. Prof. Żaczek jest stypendystką programu TOP500 Innovators, w ramach którego odbywała staż na Uniwersytecie Stanforda (2013). Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na biologii i diagnostyce molekularnej chorób nowotworowych, szczególnie w kontekście płynnych biopsji i oznaczania w nich krążących komórek nowotworowych.

Wydarzenie w O/Toruńskim - Spotkanie naukowe: wykład dr Mateusza Kwiatkowskiego

Oddział Toruński PTBioch zaprasza na otwarte spotkanie naukowe, wykład dr Mateusza Kwiatkowskiego pt. "Cykliczne nukleotydy - nowy trend w badaniu szlaków transdukcji sygnału roślin". Spotkanie odbędzie się 22 lutego 2023, o godz. 10:00, w sali I Wydziału Nauk Biologicznych i Wterynaryjnych UMK w...

ZOOM Zebranie Prezydium ZG PTBioch

W dniu 20 stycznia 2023 roku odbyło się ZOOM zebranie Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. W zebraniu uczestniczyli Adam Szewczyk, Piotr Laidler, Elżbieta Rębas, Jolanta Jura, Wiesława Jarmuszkiewicz, Urszula Wojda, Paweł Pomorski oraz Ewa Jaworska. Omówiono