FEBS oferuje teraz dodatkowe wsparcie dla naukowców na Ukrainie lub przesiedlonych z Ukrainy w postaci nowego programu stypendialnego.

Nowe stypendia krótkoterminowe dla naukowców na Ukrainie lub przesiedlonych z Ukrainy są skierowane do aktywnych naukowców zajmujących się biochemią i biologią molekularną i posiadają co najmniej stopień naukowy doktora. Stypendia są przeznaczone na finansowanie krótkoterminowych wizyt w laboratorium przyjmującym na okres do 4 miesięcy i mają stałą wysokość 12 000 euro do wykorzystania na podróż do laboratorium przyjmującego i utrzymanie w czasie trwania stypendium. Ich celem jest w pomoc ukraińskim naukowcom zajmującym się biochemią i biologią molekularną, w ich obecnej, trudnej sytuację. Stypendia mają na celu rozwijanie współpracy naukowej z badaczami i organizacjami goszczącymi w krajach FEBS, z nadzieją na przyciągnięcie dalszych funduszy na przedłużenie ich wspólnych projektów badawczych. Współpraca powinna być przedmiotem wspólnego zainteresowania badawczego zarówno dla stypendysty, jak i gospodarza i może obejmować opracowywanie wspólnych projektów badawczych, podejmowanie zaawansowanych szkoleń lub stosowanie technik niedostępnych w zwykłym miejscu pracy.

Szczegóły na stronie www FEBS

Ponadto doktoranci z Ukrainy mogą ubiegać się o Collaborative Developmental Scholarships , istniejący program FEBS na rzecz studentów w niektórych krajach FEBS posiadających status HINARI. Dodatkowe fundusze na kolejne wspólne stypendia rozwojowe dla kandydatów z Ukrainy (mieszkających na Ukrainie w momencie składania wniosku lub przesiedlonych z Ukrainy w wyniku wojny) będą dostępne w 2022 roku. Więcej informacji na temat stypendiów

Więcej na stronie www FEBS

Walne Zgromadzenia Członków w Oddziałach PTBioch.

W Oddziałach PTBioch odbyły się zebrania sprawozdawczo-wyborcze, podczas których członkowie Oddziałów wybrali nowe władze na kadencję: 2022 - 2025.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego

W dniu 8 grudnia 2023, odbyło się zebranie Prezudium Zarządu Głównego poprzez platformę Zoom.