logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Z przyjemnością donosimy, że w tym roku nagrodę JK Parnasa otrzymuje zaspół pod kierunkiem Bożeny Kamińskiej-Kaczmarek z Instytutu Biologii Doświadczalnej im M. Nenckeigo PAN w Warszawie

Z przyjemnością informujemy, że nagrodę im. Bolesława Skarżyńskiego, za najlepszy artykuł opublikowany "Postępch Biochemii" w roku 2021, otrzymują: Łukasz Bijoch, Martyna Pękała i Anna Beroun z Instytutu Biologii Doświadczalnej im M. Nenckeigo PAN w Warszawie.

Nagrodzony artykuł pt.:Molekularne podstawy działania wybranych substancji psychoaktywnychopublikowany został  w Postępach Biochemii, Tom 67, Nr 2/2021, str. 141-156.

Polskie Towarzystwo Biochemiczne wypełnia swój statutowy obowiązek popularyzacji osiągnięć biochemii i biologii molekularnej wykorzystując do tego media społecznościowe. Zapraszamy do śledzenia aktywności PTBioch na Facebook'u, YouTube i Twitterze.

w dniach 20-22 października 2022, w Gdańsku i Sopocie odbył się III Kongres Towarzystw Naukowych. Polskie Towarzystwo Biochemiczne było reprezentowane przez prof. Andrzeja Składanowskiego (Gdański Uniwersytet Medyczny), członka Zarządu Głównego PTBioch.

W dniu 27 października br. odbyło się spotkanie władz Polskiego Towarzystwa Biochemicznego z organizatorami kolejnego zjazdu Towarzystwa w Szczenienie w 2023 roku.

Szanowni Państwo, z początkiem listopada 2022 rozpoczyna się otwarcie rejestracji i nadsyłania abstraktów na YSF 2023 oraz 47th FEBS Congress, które odbędą się w Tour we Francji w 2023 roku. Osoby zainteresowane zaświadczeniem o członkostwie w PTBioch., prosimy o kontakt mailowy z Biurem PTBioch.  Więcej informacji na temat 22nd YSF oraz 47 Kongresu FEBS 2023 znajduję się w zakładce: Konferencje/Kongres FEBS.

W Oddziałach PTBioch odbyły się zebrania sprawozdawczo-wyborcze, podczas których członkowie Oddziałów wybrali nowe władze na kadencję: 2022 - 2025.

Prof. Piotr Laidler, wice-prezes Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, został wybrany do władz Federacji Europejskich Towarzystw Biochemicznych (FEBS) na stanowisko Congress Counselor.

W dniach 9-14 lipca 2022 r. odbył się w Lizbonie 46-ty Kongres FEBS.

FEBS oferuje teraz dodatkowe wsparcie dla naukowców na Ukrainie lub przesiedlonych z Ukrainy w postaci nowego programu stypendialnego.

W dniu 27 czerwca 2022 r. w Instytutu Nenckiego PAN odbył się wernisaż wystawy 4 edycji projektu Art & Science “Sztuka Powstania życia”.

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Inicjatywa O/Szczecińskiego

Inicjatywa O/Szczecińskiego

Szanowni Państwo, Miło mi poinformować o nowej inicjatywie naszego Oddziału.Celem aktywizacji młodych badaczy naszego Oddziału zapraszamy do ubiegania się o stypendium  kongresowe. Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku. Nabór rusza 16 czerwca o godzinie 12.00, liczy się kolejność...

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Dr Elżbieta Wątor laureatką Nagrody im. Witolda Drabikowskiego

Dr Elżbieta Wątor laureatką Nagrody im. Witolda Drabikowskiego

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Biochemicznego z przyjemnością ogłasza, że laureatką Nagrody im. Witolda Drabikowskiego za rok 2024 została dr Elżbieta Wątor z Uniwersytetu Jagiellońskiego.Nagroda, przyznawana we współpracy z firmą Merck Sp. z o.o., jest wyróżnieniem dla najlepszej rozprawy...

więcej więcej