logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Prof. Andrzej Dziembowski i dr hab. Marcin Nowotny dołączyli do grupy 1800 najwybitniejszych badaczy z obszaru biologii molekularnej, którym nadano tytuł członka Europejskiej Organizacji Biologii molekularnej.

Szanowni Państwo, informujemy o zmianach w redakcji Postępów Biochemii

Polskie Towarzystwo Biochemiczne gorąco kibicowało ukazaniu się pierwszego, polskiego wydania Biologii N.A. Campbella i współautorów, z przyjemnością zawiadamiamy, że na półkach księgarskich pojawiło się drugie polskie wydanie, powstałe na podstawie dziesiątego wydania oryginału.

Szanowni Państwo,

zawiadamiamy, że od dnia 1 czerwca 2019, Biuro Zarządu Głównego PTBioch. mieści się w lokalu nr 6, I piętro w dawnej części hotelowej Instytutu Biologii Doświadczalnej (południowa strona budynku zwierzętarni).

Adres korespondencyjny pozostaje bez zmian.

 

We wrześniu 2018 spotkaliśmy się w Gdańsku na III Kongresie BIO zorganizowanym przez nasze Towarzystwo. Było to twórcze i radosne spotkanie przedstawicieli licznej braci biochemicznej na pięknym kampusie Uniwersytetu Gdańskiego. Cieszyliśmy się urzekającą otwartością i serdeczną gościnnością zachwycającego Trójmiasta, dumnego klejnotu Rzeczypospolitej.

W dniach od 7 do 10 listopada delegacja Polskiego Towarzystwa Biochemicznego wzięła udział w trójstronnej konferencji naukowej poświęconej 250 rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego, która odbyła się w Grodnie na Białorusi.

img165 1

W dniach 18 – 21 września 2018 roku na terenie Campusu Uniwersyteckiego w Gdańsku Oliwie, odbył się III Kongres BIO2018, czyli 51 Zjazd Polskiego Towarzystwa Biochemicznego.

NA KOLEJNY ZAPRASZAMY DO LUBLINA W 2020 ROK, DO ZOBACZENIA !

W dniach 25-26 czerwca br. Prezes Polskiego Towarzystwa Biochemicznego prof. Andrzej Legocki oraz wice-Prezes prof. Adam Szewczyk odbyli spotkania w Lublinie i Rzeszowie promujące udział polskich naukowców w Kongresie Federacji Europejskich Towarzystw Biochemicznych (FEBS),

Doktor honoris causa PUM i Członek Honorowy Polskiego Towarzystwa Biochemicznego.
Wybitny biochemik, pasjonat kształcenia kadr naukowców, utalentowany nauczyciel akademicki,  badacz i  propagator nauki. Odszedł w Szczecinie, 17 lipca 2018 r.

11 maja 2018 roku w Galerii Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się finisaż wystawy Art & Science.

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Lubelskim

Wydarzenie w O/Lubelskim

Lubelski Oddział PTBioch od ponad 15 lat jest współorganizatorem Konkursu Biochemicznego,w którym biorą udział uczniowie ze szkół średnich. Pierwsza edycja Konkursu odbyła się w 2010 roku i była edycją lokalną, natomiast od 2017 roku Konkurs ma zasięg ogólnopolski i biorą w nim udział uczniowie z całej Polski....

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Czy biologia molekularna może inspirować artystów sztuk wizualnych?

Czy biologia molekularna może inspirować artystów sztuk wizualnych?

W najnowszym numerze czasopisma Postępy Biochemii (1/2025), wydawanego przez Polskie Towarzystwo Biochemiczne, ukazał się artykuł pt. „Czy biologia molekularna może inspirować artystów sztuk wizualnych?”, poświęcony niezwykłemu połączeniu świata nauki i sztuki.

więcej więcej