logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Acta Biochimica Polonica rozpoczyna w tym roku współpracę z wydawnictwem naukowym Frontiers. Czasopismo opublikuje pierwsze artykuły na otwartej platformie Frontiers Gold w styczniu 2024 r.

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy!
 
Uprzejmie informujemy, że termin nadsyłania streszczeń na Kongres BIO2023, został przedłużony do 30 czerwca 2023 r.
 
Serdecznie zapraszamy do Szczecina!
 
W imieniu Komitetu Organizacyjnego
Kongresu BIO2023 w Szczecinie
Prof. dr hab. Barbara Dołęgowska
 
 

Zapraszamy do udziału w 10. edycji spotkania MITOCHONDRION, w dniu 20 czerwca! W tym roku mija 15 lat od zorganizowania (w 2008 roku) pierwszej edycji spotkania bioenergetycznego MITOCHONDRION w Instytucie Nenckiego PAN.

W dniu 30 maja 2023 roku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomu doktora honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu profesorowi Andrzejowi Legockiemu.

Szanowni Państwo przypominamy, że składanie streszczeń na V Kongres BIO2023 w Szczecinie dostępne jest do 15 czerwca 2023.

https://bio2023.ptbioch.edu.pl/abstract-submission/

W dniach 23-25 maja 2023 roku odbyło się w Wilnie spotkanie naukowe: Jędrzej Śniadecki Memorial Conference „Frontiers in Molecular Life Sciences”, organizowane przez Litewskie Towarzystwo Biochemiczne. Współorganizatorem konferencji było Polskie Towarzystwo Biochemiczne. Gospodarzem konferencji był Uniwersytet Wileński, na którym Jędrzej Śniadecki, wybitny chemik i biochemik, spędził większą część swojego życia zawodowego jako wykładowca i pierwszy kierownik Katedry Chemii na Uniwersytecie Wileńskim (w latach 1797–1822).

Zapraszamy do udziału w 10. edycji spotkania MITOCHONDRION, w dniach 20-21 czerwca! W tym roku mija 15 lat od zorganizowania (w 2008 roku) pierwszej edycji spotkania bioenergetycznego w Instytucie Nenckiego PAN. Od samego początku głównym inicjatorem tych spotkań była Sekcja Bioenergetyki Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Współorganizatorami tegorocznego spotkania są również Instytut Nenckiego PAN, Polskie Towarzystwo Biofizyczne oraz Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Biochemicznego.
Przypominamy, że składki członkowskie należy opłacać na bieżąco, to jest do 31 marca każdego roku.
W roku 2024 składki wynosić będą: pełna składka 100 zł,  ulgowa 50 zł. Zwracamy sie z uprzejmą prośbą o terminowe wpłaty.

W dniu 20 stycznia 2023 roku odbyło się ZOOM zebranie Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. W zebraniu uczestniczyli Adam Szewczyk, Piotr Laidler, Elżbieta Rębas, Jolanta Jura, Wiesława Jarmuszkiewicz, Urszula Wojda, Paweł Pomorski oraz Ewa Jaworska.

Omówiono

Zarząd Główny powołał Komisję ds. Nagdrody im. W. Drabikowskiego na nową kadencję 2023-2025 w składzie:

Przewodnicząca - Prof. dr hab. Joanna Moraczewska – Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy;

Prof. dr hab. Marcin Czerwiński – Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN Wrocław;

Prof. dr hab. Anna Filipek – Instytut Biologii Doświadczalnej PAN, Warszawa;

Prof. dr hab. Katarzyna Nałecz – Instytut Biologii Doświadczalnej PAN, Warszawa;

Prof. dr hab. Barbara Nawrot – Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN, Łódź;

Prof. dr hab. Dariusz Rakus – Uniwersytet Wrocławski;

Prof. dr hab. Błażej Rubiś – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu;

Przypominamy o nadsyłaniu zgłoszeń do nagrody, termin do 1 marca 2023, więcej informacji w zakładce NAGRODY I STYPENDIA/ W.Drabikowskiego

 

28 lutego obchodzimy Dzień Chorób Rzadkich. W tym roku po raz piąty Instytut  Biochemii i Biofizyki PAN organizuje z tej okazji sympozjum naukowe. Dyrekcja Instytutu oraz Komitet Organizacyjny zaprasza do udziału w sympozjum w dniu 28 lutego o godzinie 12:00. Konferencja odbędzie się online....

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w Oddziale Poznańskim

W imieniu organizatorów, Studenckiego Koła Naukowego BIOSFERA, zapraszamy 13 kwietnia do wzięcia udziału w XII edycji konferencji z cyklu Spotkania Młodych z Nauką w Poznaniu, slala im.Profesora Pawelczyka, Collegium Pharmaceuticum, ul. Rokietnicka 3 w Poznaniu. Wydarzenie objęte jest patronatem...

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

NOWY PRZEWODNICZĄCY SEKCJI BIOTECHNOLOGII

NOWY PRZEWODNICZĄCY SEKCJI BIOTECHNOLOGII

Dr hab. Tomasz Kolanowski został wybrany nowym Przewodniczącym Sekcji Biotechnologii Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. W ramach samodzielnej grupy badawczej ds. Zaawansowanych Modeli Tkankowych Instytutu Genetyki Człowieka PAN, zajmuje się tematami związanymi z inżynierią tkankową oraz...

więcej więcej