AKTUALIZACJA: DOSTĘPNY JEST PROGRAM KONFERENCJI Gospodarzem konferencji będzie Uniwersytet Wileński, na którym prof. Jędrzej Śniadecki spędził większą część swojego życia zawodowego, pracując jako wykładowca i pierwszy kierownik Katedry Chemii (w latach 1797–1822). Konferencji JSMC2023 towarzyszyć będzie Konferencja Historii Chemii (23-26 maja 2023).
Czytaj więcej: Konferenja Pamięci Jędrzeja Sniadeckiego “Frontiers in Molecular Life Sciences”
W kwietniu 2023 roku odbędzie się Sympozjum naukowo-artystyczne, które będzie inaugurowało piąty projekt Art & Science „Sztuka Apoptozy – Art of Apoptosis”. Celem Sympozjum będzie przedstawienie tematyki tegorocznego projektu. Współorganizatorami konferencji są Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego, Polska Akademia Nauk oraz Fundacja Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych. Partnerem projektu jest Polskie Towarzystwo Biochemiczne.
Zarząd Główny PTBioch powołał nowy skład Komisji ds. Nagrody im. J. K. Parnasa na kadencję 2023 - 2025 w nastepującym składzie:
Przewodniczący - prof. dr hab. Andrzej Legocki z Poznania
Członkowie Komisji:
prof. dr hab. Magda Konarska (Warszawa)
prof. dr hab.Igor Konieczny (Gdańsk)
prof. dr hab.Piotr Kozłowski (Poznań)
prof. dr hab.Kazimierz Strzałka (Kraków)
Zgłoszenia do nagrody prosimy nadsyłać droga elektroniczną na adres e-mail: biuro@ptbioch.edu.pl do 31 marca. Więcej informacji w zakładce NAGRODY I STYPENDIA
W dniu 8 grudnia 2023, odbyło się zebranie Prezudium Zarządu Głównego poprzez platformę Zoom.
W dniu 25 listopada 2022 roku odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego za pośrednictwem platformy Zoom. W czasie spotkania omówiono m.in. kwestię organizacji Kongresu BIO2023 w Szczecinie oraz możliwości stypendialnych FEBS - Federacji Europejskich Towarzystw Biochemicznych. Przyznano nagrody im. Jakuba Karola Parnasa oraz im. Bolesława Skarżyńskiego.
Z przyjemnością donosimy, że w tym roku nagrodę JK Parnasa otrzymuje zaspół pod kierunkiem Bożeny Kamińskiej-Kaczmarek z Instytutu Biologii Doświadczalnej im M. Nenckeigo PAN w Warszawie
Z przyjemnością informujemy, że nagrodę im. Bolesława Skarżyńskiego, za najlepszy artykuł opublikowany "Postępch Biochemii" w roku 2021, otrzymują: Łukasz Bijoch, Martyna Pękała i Anna Beroun z Instytutu Biologii Doświadczalnej im M. Nenckeigo PAN w Warszawie.
Nagrodzony artykuł pt.:„Molekularne podstawy działania wybranych substancji psychoaktywnych” opublikowany został w Postępach Biochemii, Tom 67, Nr 2/2021, str. 141-156.
Czytaj więcej: Nagroda Bolesława Skarżyńskiego - edycja 2022
Polskie Towarzystwo Biochemiczne wypełnia swój statutowy obowiązek popularyzacji osiągnięć biochemii i biologii molekularnej wykorzystując do tego media społecznościowe. Zapraszamy do śledzenia aktywności PTBioch na Facebook'u, YouTube i Twitterze.
Czytaj więcej: Polskie Towarzystwo Biochemiczne w mediach społecznościowych
w dniach 20-22 października 2022, w Gdańsku i Sopocie odbył się III Kongres Towarzystw Naukowych. Polskie Towarzystwo Biochemiczne było reprezentowane przez prof. Andrzeja Składanowskiego (Gdański Uniwersytet Medyczny), członka Zarządu Głównego PTBioch.
W dniu 27 października br. odbyło się spotkanie władz Polskiego Towarzystwa Biochemicznego z organizatorami kolejnego zjazdu Towarzystwa w Szczenienie w 2023 roku.
Szanowni Państwo, z początkiem listopada 2022 rozpoczyna się otwarcie rejestracji i nadsyłania abstraktów na YSF 2023 oraz 47th FEBS Congress, które odbędą się w Tour we Francji w 2023 roku. Osoby zainteresowane zaświadczeniem o członkostwie w PTBioch., prosimy o kontakt mailowy z Biurem PTBioch. Więcej informacji na temat 22nd YSF oraz 47 Kongresu FEBS 2023 znajduję się w zakładce: Konferencje/Kongres FEBS.
Wydarzenie w O/Krakowskim - Wykład wygłosi prof. Misato Ohtani
Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na wykład „Plants dominated the earth by producing water-conducting cells: the story of VNS transcription factors”.Wykład wygłosi prof. Misato Ohtani, Laboratory of Plant Functional Analyses, Department of Integrated Biosciences, Graduate...
WERNISAŻ WYSTAWY ART & SCIENCE
Zapraszamy na wernisaż wystawy Projektu 5th ART & SCIENCE „Sztuka Apoptozy”. Projekt jest współorganizowany przez Instytut Nenckiego PAN oraz Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Partnerem projektu jest Polskie Towarzystwo Biochemiczne. Wernisaż odbędzie się 4 grudnia 2023 roku...