logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Polskie Towarzystwo Biochemiczne jest partnerem 5-tej edycji międzynarodowego projektu Art & Science” Sztuka Apoptozy „. 11 maja 2023 r. w przeworskim ratuszu odbyła się konferencja Przeworskie Spotkania Artystyczno-Naukowe „Interakcje sztuk wizualnych i nauk biologicznych”. Celem konferencji było podjęcie interdyscyplinarnej dyskusji między naukowcami, biologami oraz artystami sztuk wizualnych i próba zdefiniowania możliwości intelektualnych interakcji między tymi środowiskami.

Prof. dr. hab. Wojciecha Antoniego Turskiego, odszedł po krótkiej, chorobie dn. 06.05.2023 w wieku 85 lat.

Szanowni Państwo, w związku z licznymi pytaniami dotyczącymi logowania się do profilu członkowskiego w systemie „PTBioch SORGA”, w dalszej części infromacji zamieszczamy instrukcję. W razie wszelkich problemów prosimy o kontakt mailowy z Biurem Zarządu Głównego PTBioch pod adresem: biuro@ptbioch.edu.pl
 

W dniu 21 kwietnia 2023 roku odbyło się na internetowej platformie ZOOM Sympozjum naukowo-artystyczne, które inauguruje piąty projekt Art & Science „Sztuka Apoptozy – Art of Apoptosis”. Partnerem projektu jest Polskie Towarzystwo Biochemiczne. Sympozjum, na które zarejestrowało się 379 osób, było adresowane do zaproszonych do projektu artystów, ale także pracowników, doktorantów i studentów uczelni artystycznych w Polsce. Sympozjum było także otwarte dla szerokiej publiczności, zainteresowanej współczesną sztuką wizualną.

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Biochemicznego informuje, że od 14 kwietnia br. został zaimplementowany nowoczesny system obsługi członków Towarzystwa, który dostępny jest pod adresem: https://ptbioch.sorga.pl. Każdy członek PTBioch posiada w systemie swój profil, poprzez który ma możliwość m.in. zaktualizować swoje dane adresowe, pobrać zaświadczenie o członkostwie, opłacić składkę on-line itp. Osoby zainteresowane członkostwem w PTBioch, mogą przystąpić do Towarzystwa poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza on-line.

 

W dniu 4 kwietnia br. w Instytucie Nenckiego PAN odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Parnasa przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Biochemiczne.

W dniu 4 kwietnia 2023 roku w Instytucie Nenckiego PAN odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego.

 

Serdecznie zapraszamy na Sympozjum, którego partnerem jest Polskie Towarzystwo Biochemiczne. W dniu 21 kwietnia 2023 roku odbędzie się Sympozjum naukowo-artystyczne, które będzie inaugurowało piąty projekt Art & Science „Sztuka Apoptozy – Art of Apoptosis”.

W roku 2019, Polskie Towarzystwo Biochemiczne gorąco kibicowało ukazaniu się pierwszego, polskiego wydania Biologii N.A. Campbella i współautorów, z przyjemnością zawiadamiamy, że na półkach księgarskich pojawiło się drugie polskie wydanie, powstałe na podstawie dziesiątego wydania oryginału. Dziś z przyjemnością informujemy o ukazaniu się kolejnego wydania tego podręcznika.

Zapraszamy na posiedzenie Zarządu Głównego połączone z Galą rozdania nagród PTBioch oraz wykładem laureata nagrody im. JK Parnasa

Zapraszamy do wzięcia udziału w V Kongresie BIO, który odbędzie się w dniach 13-16 września w Szczecinie.

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Gdańskim

Wydarzenie w O/Gdańskim

Komunikat 2, Webinarium PTBioch, Gdańsk 2025 Pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Biochemicznego organizujemy w październiku tego roku jednodniowe webinarium jako małą pre-konferencję przed przyszłorocznym BIO 2025 w Poznaniu. Wydarzenie zatytułowane: Atrakcyjna Twarz Farmakologii  

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Artykuł Noblisty w Postępach Biochemii

Artykuł Noblisty w Postępach Biochemii

Z radością informujemy, że w numerze pierwszym Postępów Biochemii znajduje się praca przeglądowa o mikroRNA, którą napisał specjalnie dla naszego kwartalnika tegoroczny Noblista, Victor Ambros. Przeczytaj artykół

więcej więcej