Polskie Towarzystwo Biochemiczne jest partnerem 5-tej edycji międzynarodowego projektu Art & Science” Sztuka Apoptozy „. 11 maja 2023 r. w przeworskim ratuszu odbyła się konferencja Przeworskie Spotkania Artystyczno-Naukowe „Interakcje sztuk wizualnych i nauk biologicznych”. Celem konferencji było podjęcie interdyscyplinarnej dyskusji między naukowcami, biologami oraz artystami sztuk wizualnych i próba zdefiniowania możliwości intelektualnych interakcji między tymi środowiskami.
Prof. dr. hab. Wojciecha Antoniego Turskiego, odszedł po krótkiej, chorobie dn. 06.05.2023 w wieku 85 lat.
W dniu 21 kwietnia 2023 roku odbyło się na internetowej platformie ZOOM Sympozjum naukowo-artystyczne, które inauguruje piąty projekt Art & Science „Sztuka Apoptozy – Art of Apoptosis”. Partnerem projektu jest Polskie Towarzystwo Biochemiczne. Sympozjum, na które zarejestrowało się 379 osób, było adresowane do zaproszonych do projektu artystów, ale także pracowników, doktorantów i studentów uczelni artystycznych w Polsce. Sympozjum było także otwarte dla szerokiej publiczności, zainteresowanej współczesną sztuką wizualną.
W dniu 4 kwietnia br. w Instytucie Nenckiego PAN odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Parnasa przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Biochemiczne.
W dniu 4 kwietnia 2023 roku w Instytucie Nenckiego PAN odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego.
Czytaj więcej: Posiedzenie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego
Serdecznie zapraszamy na Sympozjum, którego partnerem jest Polskie Towarzystwo Biochemiczne. W dniu 21 kwietnia 2023 roku odbędzie się Sympozjum naukowo-artystyczne, które będzie inaugurowało piąty projekt Art & Science „Sztuka Apoptozy – Art of Apoptosis”.
Czytaj więcej: Art & Science „Sztuka Apoptozy – Art of Apoptosis”
W roku 2019, Polskie Towarzystwo Biochemiczne gorąco kibicowało ukazaniu się pierwszego, polskiego wydania Biologii N.A. Campbella i współautorów, z przyjemnością zawiadamiamy, że na półkach księgarskich pojawiło się drugie polskie wydanie, powstałe na podstawie dziesiątego wydania oryginału. Dziś z przyjemnością informujemy o ukazaniu się kolejnego wydania tego podręcznika.
Zapraszamy na posiedzenie Zarządu Głównego połączone z Galą rozdania nagród PTBioch oraz wykładem laureata nagrody im. JK Parnasa
Zapraszamy do wzięcia udziału w V Kongresie BIO, który odbędzie się w dniach 13-16 września w Szczecinie.
Komunikat 2, Webinarium PTBioch, Gdańsk 2025 Pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Biochemicznego organizujemy w październiku tego roku jednodniowe webinarium jako małą pre-konferencję przed przyszłorocznym BIO 2025 w Poznaniu. Wydarzenie zatytułowane: Atrakcyjna Twarz Farmakologii
Artykuł Noblisty w Postępach Biochemii
Z radością informujemy, że w numerze pierwszym Postępów Biochemii znajduje się praca przeglądowa o mikroRNA, którą napisał specjalnie dla naszego kwartalnika tegoroczny Noblista, Victor Ambros. Przeczytaj artykół