logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Szanowni Państwo,

na Walnym Zebraniu Członków Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, które odbyło się 27 kwietnia 2022 w Warszawie, wybrano nowe władze Towarzystwa, które ukonstytuowały się na zebraniu Zarządu Głównego 13 maja 2022

Komitet Wykonawczy FEBS obecnie zawiesza do odwołania RBS jako stowarzyszenie uczestniczące w FEBS, tak że członkowie RBS nie są już uprawnieni do programów finansowania FEBS wymagających członkostwa w stowarzyszeniu należącym do FEBS. Zawieszenia te obowiązują od dziś ze skutkiem natychmiastowym.

Kongres FEBS, który miał w roku 2023 odbyć się w Moskwie został odwołany!

Wobec ostatniej agresji Rosji na Ukrainę, Komitet Wykonawczy FEBS odwołał planowany na rok 2023 Kongres Federacji, który miał odbyć się w Moskwie.

Zgodnie z regulaminem, każdy samodzielny pracownik naukowy może zgłosić pracę do nagrody jeśli uzna, że dana praca stanowi istotne novum w danej dziedzinie. Do nagrody można zgłaszać prace opublikowane w 2021r. Zgłoszenia powinny zawierać: nazwiska autorów wraz z ich afiliacją, tytuł pracy, nazwę czasopisma oraz krótkie uzasadnienie, dlaczego zgłaszający uważa, że publikacja zasługuje na nagrodę. Zgłoszenia kierowane na adres Biura PTBioch przyjmujemy do 31 marca br.

Zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji p.n. „Actin and Actin-Binding Proteins in Health and Disease”, która odbędzie się w dniach 27-30 czerwca 2022 naUniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Szczegółowe informacje znajdują się nastronie:
Członkowie Komitetu Organizacyjnego i Naukowego

Głęboko poruszeni dramatycznymi wieściami o barbarzyńskim ataku na Ukrainę wyrażamy solidarność z naszymi przyjaciółmi, kolegami i wszystkimi ukraińskimi ludźmi nauki. Dzisiaj w sposób szczególny odczuwamy bliskość z naszymi ukraińskimi pobratymcami, którzy doświadczają teraz  tragicznych i w niczym nie zawinionych doznań. Pragniemy wyrazić ufność, że dumna, piękna i zawsze nam bliska Ukraina zdoła oprzeć się tej brutalnej agresji.     

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji Computational Oncology and Personalized Medicine: The Challenges of the Future (COPM’2022), która odbędzie się w trybie zdalnym w dniu 27.04.2022 r.

prof. nauk biologicznych Ewa Łojkowska. Laureatka nagrody Heweliusza w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych całe swoje zawodowe życie poświęciła roślinom, m.in. fitopatologii, czyli nauce badającej choroby roślin. Z przyjemnością przedstawiamy Laudację wygłoszoną przez prof. Grzegorza Węgrzyna

Szanowni Państwo, 

Prosimy o przesyłanie kandydatur do nagrody im. Witolda Drabikowskiego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego i firmy Merck za najlepszą pracę doktorską z biochemii wykonaną w polskiej instytucji badawczej, na podstawie której przyznanie stopnia doktora przez właściwą radę naukową nastąpiło w 2021 roku. 

Nagroda obejmuje premię pieniężną ufundowaną przez firmę Merck Sp. z o.o. oraz opublikowanie tez doktoratu na łamach kwartalnika "Postępy Biochemii". Zgłoszenia należy przesyłać do 1 marca 2022. ZE WZGLĘDU NA PANDEMIĘ COVID, PROSIMY O PRZYSYŁANIE ZGŁOSZEŃ NA ADRES E-MAIL

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość że w dniu 20 grudnia br. zmarł Profesor Wiesław Antoni Makarewicz Członek Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, Przewodniczący Oddziału Gdańskiego PTBioch w latach 1984-1996 (fot. GUMed)

Szanowni Państwo,

prosimy o zapoznanie się z treścią listu Prezesa PTBioch prof. dr hab. Andrzeja Legockiego w sprawie Walnego Zgromadzenia Członków Polskiego Towarzystwa Biochemicznego

 

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar -

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar - "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.I "

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.I ". Webinar on-line odbędzie się 11 kwietnia 2024 r., o godz. 12:00

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

SEKCJA KWASÓW NUKLEINOWYCH

SEKCJA KWASÓW NUKLEINOWYCH

Polskie Towarzystwo Biochemiczne informuje o zakończeniu kierowania Sekcją Kwasów Nukleinowych przez Profesora Jana Barciszewskiego z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Profesor Jan Barciszewski pełnił funkcję kierownika Sekcji Kwasów Nukleinowych przez kilkanaście lat. Jego...

więcej więcej