logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Nabór kandydatów na ekspertów FNP ma charakter ciągły. Trzecia runda naboru kandydatów

rozpoczęła się 10 października i potrwa do 5 listopada 2018 r. do godz. 12:00.

Szczegółowe informacje znajdują sie pod linkiem: https://www.fnp.org.pl/nabor-ekspertow-fnp-trzecia-runda/

Oddział Toruński zaprasza na otwarte spotkanie naukowe, 26 października o godzinie 11:00 na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK w Toruniu.

Prof. dr hab. Jan Barciszewski z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu wygłosi wykład zatytułowany ”Początki molekularnych nauk o życiu. Kontekst
Polski".

 

XXII Gliwickie Spotkania Naukowe już niedługo, w dniach 16 - 17 listopada 2018 r.
Cykliczne wydarzenie naukowe umieszczane od lat w dorocznym, nie tylko polskim kalendarzu konferencyjnych spotkań ma szczegółowy program i znamienitych wykładowców; link poniżej!

Profesorowie, Maciej Żylicz (przewodniczący) i Tomasz Twardowski (wiceprzewodniczący) w imieniu Kapituły Nagrody AgroBioTop ponownie zapraszają do zgłaszania kandydatur do tego ważnego wyróżnienia. Nastał półmetek w przyjmowaniu zgłoszeń - to świetny moment, by przypomnieć o programie i zachęcić do nadsyłania aplikacji, jeszcze przed okresem urlopowym.

W roku bieżącym odbywa się druga edycja programu. Celem Nagrody jest promocja nauki polskiej poprzez wyróżnianie aktywnych zawodowo młodych uczonych, których uznane osiągnięcia z zakresu biotechnologii przyczyniły się do rozwoju nauk rolniczych i wnoszą̨ wybitny wkład w rozwój rolnictwa.

Nagroda AgroBioTop przyznawana jest przez Kapitułę powołaną przez Komitet Biotechnologii Polskiej Akademii Nauk (PAN) i Bayer Sp. z o.o.

Kandydatami do AgroBioTop - i nagrody pieniężnej 5 000 Euro - mogą̨ być uczeni ze stopniem doktora, jak również doktoranci. Kandydatury można zgłaszać do 15.08, zaś ogłoszenie laureata nastąpi 10 grudnia br. podczas gali w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Pełne informacje o konkursie znajdują się w Regulaminie.

Uprzejmie proszę o przesłanie zgłoszeń na adres poczty elektronicznej: twardows@ibch.poznan.pl.

Regulamin Nagrody i Formularz Zgłoszenia dostępne są na stronie: http://www.kbiotech.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=230&Itemid=175&lang=PL

Szanowni Państwo;

Uprzejmie zapraszamy do udziału w konferencji "Biomedical theories of aging. In memory of Tomasz Biliński".

Adres strony: http://www.biomedicaltheoriesofaging.ur.edu.pl

Planowany: termin od 2018.06.21 do 2018.06.22.

Miejsce konferencji: Rzeszów.

Dane merytoryczne:

Mechanizm starzenia się jest ciągle biologiczną zagadką; współistnieje ponad 300 różnych teorii starzenia, zazwyczaj skupionych na pojedynczych aspektach tego procesu. Celem konferencji jest dyskusja najbardziej aktualnych biomedycznych koncepcji starzenia się, w szczególności współczesnych wersji teorii wolnorodnikowej. Konferencja poświęcona jest pamięci Prof. Tomasza Bilińskiego, który wraz ze swym zespołem zajmował się w Uniwersytecie Rzeszowskim starzeniem się organizmu modelowego - drożdży Saccharomyces cerevisiae i sformułował teorię hipertrofii w odniesieniu głównie do starzenia się drożdży. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni renomowani badacze z różnych ośrodków światowych i czołowi polscy biogerontolodzy. Przewidziana jest również sesja plakatowa, w ramach której przedstawione będą wyniki badań dotyczących starzenia się i która da możliwość dyskusji młodych badaczy zajmujących się biogerontologią z autorytetami w dziedzinie biogerontologii i badań reaktywnych form tlenu.

Z wyrazami szacunku

Izabela Sadowska-Bartosz

dr hab. Izabela Sadowska-Bartosz prof. UR

Head of Department of Analytical Biochemistry,

Faculty of Biology and Agriculture,

University of Rzeszow, ul. Zelwerowicza 4,35-604 Rzeszów, tel. 735-411-114

Podkategorie

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

WYDARZENIE W O/LUBELSKIM

WYDARZENIE W O/LUBELSKIM

Lubelski Oddział PTBioch od ponad 15 lat jest współorganizatorem Konkursu Biochemicznego,w którym biorą udział uczniowie ze szkół średnich. Pierwsza edycja Konkursu odbyła się w 2010 roku i była edycją lokalną, natomiast od 2017 roku Konkurs ma zasięg ogólnopolski i biorą w nim udział uczniowie z...

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Zebranie Prezydium ZG PTBioch

Zebranie Prezydium ZG PTBioch

W dniu 15 maja br. odbyło się zebranie na platformie ZOOM Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego (PTBioch). Jolanta Jura omówiła bieżące działania niedawno powołanej w PTBioch Sekcji Młodych Naukowców „FEBS Polish Junior Section”.  Adam Szewczyk oraz Piotr Laidler...

więcej więcej