logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

30 stycznia b.r. o godz. 15.00 - w Krakowskim Oddziale odbył się na wykład prof. dr hab. Macieja Małeckiego „Cukrzyca epidemia XXI wieku - najważniejsze fakty o postępie w zakresie monitorowania i leczenia". Wykład, dostępny również on-line, odbędzie się w sali konferencyjnej Katedry Biochemii Lekarskiej CMUJ.

Poznański Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zorganizował wykład w ramach seminariów Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN oraz seminariów Poznańskiego Oddziału PTBioch. Wykład pt. "Tracing drug and diet influences from multi-omics cohort data" poprowadził prof. Sofia Forslund (Charité University Hospital, Berlin). Wykład odbył się w czwartek 14.12.2023 o godzinie 11 w głównej auli IChB PAN (wejście od ulicy Wieniawskiego w Poznaniu). Po wykładzie w sali Journal Club odbyło się nieformalne spotkanie studentów, doktorantów i post-doków z prelegentką, a po nim spotkanie oddziału PTBioch i FEBS Junior Section przy PTBioch. Celem spotkania PTBioch było przypomnienie o możliwościach oferowanych dla członków przez PTBioch i FEBS, informacje o sposobach przystąpienia do towarzystwa, oraz informacje o planowanej działalności FEBS Junior Section. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach.

W dniach 25-26 listopada b.r. w budynku Biocentrum (ul. Dojazd 11) Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja: "Biotechnologia niejedno ma imię", zorganizowana przez Koło Naukowe OPERON Studentów Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wydarzenie to kierowane było przede wszystkim do studentów kierunków biotechnologicznych i biologicznych uczelni wyższych. W ramach konferencji, istniała możliwość wygłoszenia prezentacji ustnych lub przedstawienia wyników własnych badań w postaci plakatu. Z prawdziwą przyjemnością donosimy, że patronat nad wydarzeniem objęło m.in. Polskie Towarzystwo Biochemiczne.

Zarząd Główny PTBioch z wielkim żalem zawiadamia, że w dniu 31 grudnia 2023 zmarł śp. Prof. dr hab. Wiesław Henryk Trzeciak, wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, wieloletni Kierownik Katedry i Zakładu Biochemii Molekularnej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, lekarz, wybitny naukowiec, nauczyciel akademicki.

Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na wykład  „Plants dominated the earth by producing water-conducting cells: the story of VNS transcription factors”.Wykład wygłosi prof. Misato Ohtani, Laboratory of Plant Functional Analyses, Department of Integrated Biosciences, Graduate School of Frontier Sciences, The University of Tokyo, Japan. Wykład odbędzie się w czwartek, 9 listopada b.r. o godz. 14.00, w sali 1.1.14, na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ w Krakowie przy ul. Gronostajowa 7 i będzie transmitowany na platformie Zoom Polskiego Towarzystwa Biochemicznego pod linkiem:  
https://zoom.us/w/96112947819?tk=qoxyGR6pRsiB9pNoQBKmTgvo3PWN9MrfFvvj-IuAKOw.DQUAAAAWYMcyaxYtYWNlQVhDWVRCaWt1OWdLYk4wRDRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA&pwd=N2FFdnRva0J3dGo3UlFXTzZoTUZldz09 

Podkategorie

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

WYDARZENIE W O/LUBELSKIM

WYDARZENIE W O/LUBELSKIM

Lubelski Oddział PTBioch od ponad 15 lat jest współorganizatorem Konkursu Biochemicznego,w którym biorą udział uczniowie ze szkół średnich. Pierwsza edycja Konkursu odbyła się w 2010 roku i była edycją lokalną, natomiast od 2017 roku Konkurs ma zasięg ogólnopolski i biorą w nim udział uczniowie z...

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

WSPOMNIENIE: ANNA WOJTCZAK

WSPOMNIENIE: ANNA WOJTCZAK

W maju br. mija 12 rocznica pożegnania prof. Anny Wojtczak. Profesor Anna Wojtczak była związana z Instytutem Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego od czasu studiów na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Łódzkiego. W 1954 r., gdy Instytut przeniósł się do Warszawy, powróciła razem z...

więcej więcej