logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

17 kwietnia 2024 o godzinie 17:00 na platformie Zoom, odbył się wykład Prof. Andrzeja Fertały z Uniwersytetu Thomas'a Jefferson'a w Filadelfiipt. "Fizjologia i patologia - tworzenie włókien kolagenowych", którego organizatorem był Katowicki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego.

13 kwietnia Studenckie Koło Naukowe BIOSFERA, zorganizowało XII edycję konferencji z cyklu Spotkania Młodych z Nauką w Poznaniu, w slali im.Profesora Pawelczyka, Collegium Pharmaceuticum, ul. Rokietnicka 3 w Poznaniu. Wydarzenie objęte zostało patronatem PTBioch i Oddziału Poznańskiego towarzystwa.

W dniu 11 kwietnia 2024 r. Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zorganizował sesję wykładową on-line pt.:  "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.I ". Zaproszeni Goście wygłosili wykłady: dr n. med. Marcin Talar "Analiza obrazu z wykorzystaniem konwolucyjnych sieci neuronowych", dr hab. n. farm. Aleksandra Majchrzak-Celińska "Kanoniczny szlak Wnt jako źródło biomarkerów i cel terapeutyczny w leczeniu glejaka wielopostaciowego" oraz dr hab. n. med. Monika Witusik-Perkowska „Autofagia i senescencja, jako przyczynek zjawiska "tumor therapy escape" w leczeniu nowotworów”. Bardzo dziękujemy prelegentom, organizatorom oraz wszystkim uczestnikom spotkania za udział w tym wydarzeniu i zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 25 kwietnia 2024r.

W imieniu Łódzkiego Oddziału PTBioch - Katarzyna Oszajca, sekretarz oddziału

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną " Nowe narzędzia badawcze w diagnostyce i terapii chorób ". Webinar on-line odbędzie się 14 marca 2024 r., o godz. 12:00.

W imieniu organizatorów: Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN, Instytutu Matki i Dziecka, Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN oraz Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, Polskiego Towarzystwa Alzheimerowskiego i Fundacji EB Polska, zapraszamy 29 lutego 2024 r. o godzinie 10:00 na konferencję pt. "Kiedy dobre chęci nie wystarczą... czyli możliwość finansowania badań w chorobach rzadkich."  https://chorobyrzadkie.ibb.edu.pl/

Podkategorie

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Zmarł prof. dr hab. Tadeusz Krajewski (UŁ)

Zmarł prof. dr hab. Tadeusz Krajewski (UŁ)

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł prof. dr hab. Tadeusz Krajewski, emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego związany z Uczelnią w latach 1954-2001, wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 17 lipca 2024 r. o godzinie 12:15...

więcej więcej