logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

27 czerwca 2024 o godzinie 17.00 na platformie Zoom, Śląski Oddział PTBioch zorganizował wykład pt. „Rusztowania polimerowe dla inżynierii tkankowej – stanwiedzy i perspektywy”, który wygłosili: dr hab. inż. Agnieszka Kowalczuk oraz dr hab. Alicja Utrata-Wesołek z Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN
 
 
Anna Balcerzyk-Matić
Sekretarz Śląskiego Oddziału PTBioch
--
dr hab.n.med. Anna Balcerzyk-Matić, prof. ŚUM
Zakład Biochemii i Genetyki Medycznej
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
ul. Medyków 18
40-752 Katowice
tel. (32) 208 8864

W dniu 6 czerwca br. Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zorganizował w Centrum Informacyjno-Bibliotecznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi spotkanie z zasłużonymi naukowcami o bogatym doświadczeniu, wybitym dorobku badawczym i niepodważalnym autorytecie. Wydarzenie  pod hasłem „Łódzkie Korzenie Biochemii” poświęcone było wspomnieniom, wymianie spostrzeżeń oraz dyskusji na temat historii łódzkiego środowiska biochemików.

VIII Ogólnopolska Mikrobiologiczna Konferencja Naukowa MICROBS,

7 czerwca 2024 r. w Oddziale Lubelskim odbyła się on-line  VIII Ogólnopolską Mikrobiologiczną Konferencję Naukową MICROBS. Konferencja Naukowa MICROBS to ciesząca się uznaniem inicjatywa skierowana do pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz pasjonatów mikrobiologii.

Pierwszego dnia lata 2024 odbył się Piknik Biochemiczny organizowany przez Polskie Towarzystwo Biochemiczny przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Uniwersytetu Wrocławskiego. Obrady odbyły się w pomieszczeniach Wydziału Nauk Biologicznych tegoż uniwersytetu, a część mniej formalna spotkania w Ogrodzie Botanicznego UWr.
W trakcie spotkania wyniki badań i przemyśleń przedstawili renomowani badacze Natury: Maria Anna Ciemerych-Litwinienko, Agnieszka Chacińska, Agnieszka Dobrzyń, Jacek Jaworski, Marcin Drąg i Jakub Włodarczyk.
 

Lubelski Oddział PTBioch od ponad 15 lat jest współorganizatorem Konkursu Biochemicznego, w którym biorą udział uczniowie ze szkół średnich. Pierwsza edycja Konkursu odbyła się w 2010 roku i była edycją lokalną, natomiast od 2017 roku Konkurs ma zasięg ogólnopolski i biorą w nim udział uczniowie z całej Polski. We wszystkich dotychczasowych edycjach udział wzięło prawie 2000 młodych pasjonatów biochemii, biologii molekularnej i genetyki.

Podkategorie

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Inicjatywa O/Szczecińskiego

Inicjatywa O/Szczecińskiego

Szanowni Państwo, Miło mi poinformować o nowej inicjatywie naszego Oddziału.Celem aktywizacji młodych badaczy naszego Oddziału zapraszamy do ubiegania się o stypendium  kongresowe. Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku. Nabór rusza 16 czerwca o godzinie 12.00, liczy się kolejność...

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Nagroda im. Jakuba Karola Parnasa 2024 przyznana!

Nagroda im. Jakuba Karola Parnasa 2024 przyznana!

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Biochemicznego z przyjemnością informuje, że laureatami Nagrody im. Jakuba Karola Parnasa za rok 2024 zostali: Michał Brouze, Agnieszka Czarnocka-Cieciura, Olga Gewartowska, Monika Kusio-Kobiałka, Kamil Jachacy, Marcin Szpila, Bartosz Tarkowski, Jakub Gruchota,...

więcej więcej