W dniu 11 kwietnia 2024 r. Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zorganizował sesję wykładową on-line pt.: "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.I ". Zaproszeni Goście wygłosili wykłady: dr n. med. Marcin Talar "Analiza obrazu z wykorzystaniem konwolucyjnych sieci neuronowych", dr hab. n. farm. Aleksandra Majchrzak-Celińska "Kanoniczny szlak Wnt jako źródło biomarkerów i cel terapeutyczny w leczeniu glejaka wielopostaciowego" oraz dr hab. n. med. Monika Witusik-Perkowska „Autofagia i senescencja, jako przyczynek zjawiska "tumor therapy escape" w leczeniu nowotworów”. Bardzo dziękujemy prelegentom, organizatorom oraz wszystkim uczestnikom spotkania za udział w tym wydarzeniu i zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 25 kwietnia 2024r.
W imieniu Łódzkiego Oddziału PTBioch - Katarzyna Oszajca, sekretarz oddziału
Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną " Nowe narzędzia badawcze w diagnostyce i terapii chorób ". Webinar on-line odbędzie się 14 marca 2024 r., o godz. 12:00.
W imieniu organizatorów: Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN, Instytutu Matki i Dziecka, Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN oraz Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, Polskiego Towarzystwa Alzheimerowskiego i Fundacji EB Polska, zapraszamy 29 lutego 2024 r. o godzinie 10:00 na konferencję pt. "Kiedy dobre chęci nie wystarczą... czyli możliwość finansowania badań w chorobach rzadkich." https://chorobyrzadkie.ibb.edu.pl/
Czytaj więcej: Wydarzenie w O/Warszawskim - VII Konferencja Dzień Chorób Rzadkich
Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zorganizował sesję wykładową zatytułowaną "Biochemia i biologia molekularna w najnowszych gałęziach biomedycyny". Webinar on-line odbył się 28 lutego 2024 r., o godz. 13:15. W dalszej części artykułu znajduje się notatka z wydarzenia.
Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną " MOLEKULARNE MECHANIZMY W CHOROBACH CYWILIZACYJNYCH I NOWE STRATEGIE TERAPEUTYCZNE". Webinar on-line odbędzie się 12 grudnia 2024 r., o godz. 13:00
Dlaczego warto publikować w Acta Biochimica Polonica (ABP)?
Od stycznia 2024 roku nastąpiła zmiana platformy wydawniczej Acta Biochimica Polonica na platformę firmy Frontiers Media SA, wydawcy recenzowanych, ogólnodostępnych czasopism naukowych. Pismo założone 66 lat temu, Acta Biochimica Polonica jest godnym zaufania czasopismem w dziedzinie biochemii!