logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Nagroda im. Artura Rojszczaka!

Do 31 stycznia trwa , stworzoną z myślą o młodych doktorach wyróżniających się osiągnięciami naukowymi, szerokimi horyzontami oraz umiejętnością przekraczania ram wąskich specjalizacji naukowych.

Organizatorami jest Klub Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Celem jest docenienie ludzi aktywnie działających na uczelniach, w towarzystwach i klubach naukowych czy regionalnych. Wyróżnienie i jednocześnie indywidualna nagroda pieniężna w wysokości 5000 zł netto przyznawana jest corocznie młodym doktorom (do 5 lat po otrzymaniu doktoratu).

Profesor Maciej Grabski, wieloletni prezes FNP, o nagrodzie:

„Nie jest to, ściśle rzecz biorąc, nagroda za osiągnięcia naukowe, bowiem zgodnie z regulaminem Laureat musi nie tylko prowadzić rzetelną działalność naukową, dydaktyczną i społeczną, ale również powinien umieć przekraczać granice swojej specjalizacji. Wzorca nie powinien więc stanowić nawet bardzo wybitny ale zaszyty nosem w swoje kajety uczony. Chodzi więc nie o promowanie “poprawności naukowej” ale o postawy aktywne, o wyróżnienie ludzi wokół których coś się dzieje, którzy potrafią swoją pasję naukową przenieść poza własne biurko czy stół laboratoryjny, a więc nie zawężających swojego pola widzenia “końskimi okularami” własnej dyscypliny. … W naszej nauce, prześladowanej lokalnymi fundamentalizmami i totalną nieumiejętnością ogólnonaukowej dyskusji oraz brakiem autorefleksji nad samym sobą, takich postaw bardzo brakuje”.

Kandydatów do Nagrody zgłaszają członkowie Klubu Stypendystów FNP, na podstawie informacji własnych oraz informacji przekazanych im przez środowisko naukowe. Kandydatury można zgłaszać do członków o zbliżonej specjalności wymienionych na stronie Stypendyści. Więcej informacji znajduje się na stronie konkursu. Pytania należy kierować na adres e-mail: NagrodaArtura@ksz-fnp.org
http://www.klub-fnp.pl/nagroda-arojsz…/nagroda-im-rojszczaka

 

Nabór kandydatów na ekspertów FNP ma charakter ciągły. Trzecia runda naboru kandydatów

rozpoczęła się 10 października i potrwa do 5 listopada 2018 r. do godz. 12:00.

Szczegółowe informacje znajdują sie pod linkiem: https://www.fnp.org.pl/nabor-ekspertow-fnp-trzecia-runda/

Oddział Toruński zaprasza na otwarte spotkanie naukowe, 26 października o godzinie 11:00 na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK w Toruniu.

Prof. dr hab. Jan Barciszewski z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu wygłosi wykład zatytułowany ”Początki molekularnych nauk o życiu. Kontekst
Polski".

 

XXII Gliwickie Spotkania Naukowe już niedługo, w dniach 16 - 17 listopada 2018 r.
Cykliczne wydarzenie naukowe umieszczane od lat w dorocznym, nie tylko polskim kalendarzu konferencyjnych spotkań ma szczegółowy program i znamienitych wykładowców; link poniżej!

Profesorowie, Maciej Żylicz (przewodniczący) i Tomasz Twardowski (wiceprzewodniczący) w imieniu Kapituły Nagrody AgroBioTop ponownie zapraszają do zgłaszania kandydatur do tego ważnego wyróżnienia. Nastał półmetek w przyjmowaniu zgłoszeń - to świetny moment, by przypomnieć o programie i zachęcić do nadsyłania aplikacji, jeszcze przed okresem urlopowym.

W roku bieżącym odbywa się druga edycja programu. Celem Nagrody jest promocja nauki polskiej poprzez wyróżnianie aktywnych zawodowo młodych uczonych, których uznane osiągnięcia z zakresu biotechnologii przyczyniły się do rozwoju nauk rolniczych i wnoszą̨ wybitny wkład w rozwój rolnictwa.

Nagroda AgroBioTop przyznawana jest przez Kapitułę powołaną przez Komitet Biotechnologii Polskiej Akademii Nauk (PAN) i Bayer Sp. z o.o.

Kandydatami do AgroBioTop - i nagrody pieniężnej 5 000 Euro - mogą̨ być uczeni ze stopniem doktora, jak również doktoranci. Kandydatury można zgłaszać do 15.08, zaś ogłoszenie laureata nastąpi 10 grudnia br. podczas gali w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Pełne informacje o konkursie znajdują się w Regulaminie.

Uprzejmie proszę o przesłanie zgłoszeń na adres poczty elektronicznej: twardows@ibch.poznan.pl.

Regulamin Nagrody i Formularz Zgłoszenia dostępne są na stronie: http://www.kbiotech.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=230&Itemid=175&lang=PL

Podkategorie

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Zmarł prof. dr hab. Tadeusz Krajewski (UŁ)

Zmarł prof. dr hab. Tadeusz Krajewski (UŁ)

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł prof. dr hab. Tadeusz Krajewski, emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego związany z Uczelnią w latach 1954-2001, wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 17 lipca 2024 r. o godzinie 12:15...

więcej więcej