logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Oddział Toruński zaprasza na otwarte spotkanie naukowe, 26 października o godzinie 11:00 na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK w Toruniu.

Prof. dr hab. Jan Barciszewski z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu wygłosi wykład zatytułowany ”Początki molekularnych nauk o życiu. Kontekst
Polski".

 

XXII Gliwickie Spotkania Naukowe już niedługo, w dniach 16 - 17 listopada 2018 r.
Cykliczne wydarzenie naukowe umieszczane od lat w dorocznym, nie tylko polskim kalendarzu konferencyjnych spotkań ma szczegółowy program i znamienitych wykładowców; link poniżej!

Profesorowie, Maciej Żylicz (przewodniczący) i Tomasz Twardowski (wiceprzewodniczący) w imieniu Kapituły Nagrody AgroBioTop ponownie zapraszają do zgłaszania kandydatur do tego ważnego wyróżnienia. Nastał półmetek w przyjmowaniu zgłoszeń - to świetny moment, by przypomnieć o programie i zachęcić do nadsyłania aplikacji, jeszcze przed okresem urlopowym.

W roku bieżącym odbywa się druga edycja programu. Celem Nagrody jest promocja nauki polskiej poprzez wyróżnianie aktywnych zawodowo młodych uczonych, których uznane osiągnięcia z zakresu biotechnologii przyczyniły się do rozwoju nauk rolniczych i wnoszą̨ wybitny wkład w rozwój rolnictwa.

Nagroda AgroBioTop przyznawana jest przez Kapitułę powołaną przez Komitet Biotechnologii Polskiej Akademii Nauk (PAN) i Bayer Sp. z o.o.

Kandydatami do AgroBioTop - i nagrody pieniężnej 5 000 Euro - mogą̨ być uczeni ze stopniem doktora, jak również doktoranci. Kandydatury można zgłaszać do 15.08, zaś ogłoszenie laureata nastąpi 10 grudnia br. podczas gali w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Pełne informacje o konkursie znajdują się w Regulaminie.

Uprzejmie proszę o przesłanie zgłoszeń na adres poczty elektronicznej: twardows@ibch.poznan.pl.

Regulamin Nagrody i Formularz Zgłoszenia dostępne są na stronie: http://www.kbiotech.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=230&Itemid=175&lang=PL

Szanowni Państwo;

Uprzejmie zapraszamy do udziału w konferencji "Biomedical theories of aging. In memory of Tomasz Biliński".

Adres strony: http://www.biomedicaltheoriesofaging.ur.edu.pl

Planowany: termin od 2018.06.21 do 2018.06.22.

Miejsce konferencji: Rzeszów.

Dane merytoryczne:

Mechanizm starzenia się jest ciągle biologiczną zagadką; współistnieje ponad 300 różnych teorii starzenia, zazwyczaj skupionych na pojedynczych aspektach tego procesu. Celem konferencji jest dyskusja najbardziej aktualnych biomedycznych koncepcji starzenia się, w szczególności współczesnych wersji teorii wolnorodnikowej. Konferencja poświęcona jest pamięci Prof. Tomasza Bilińskiego, który wraz ze swym zespołem zajmował się w Uniwersytecie Rzeszowskim starzeniem się organizmu modelowego - drożdży Saccharomyces cerevisiae i sformułował teorię hipertrofii w odniesieniu głównie do starzenia się drożdży. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni renomowani badacze z różnych ośrodków światowych i czołowi polscy biogerontolodzy. Przewidziana jest również sesja plakatowa, w ramach której przedstawione będą wyniki badań dotyczących starzenia się i która da możliwość dyskusji młodych badaczy zajmujących się biogerontologią z autorytetami w dziedzinie biogerontologii i badań reaktywnych form tlenu.

Z wyrazami szacunku

Izabela Sadowska-Bartosz

dr hab. Izabela Sadowska-Bartosz prof. UR

Head of Department of Analytical Biochemistry,

Faculty of Biology and Agriculture,

University of Rzeszow, ul. Zelwerowicza 4,35-604 Rzeszów, tel. 735-411-114

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Biochemicznego powierzył mi obowiązek kierowania pracami Komisji Konkursowej ZG PTBioch. przyznającej stypendia im. prof. Janiny Opieńskiej - Blauth studentom - autorom prac zgłaszanym na najbliższy, już III Kongres BIO 2018 w Gdańsku (51 Zjazd PTBioch).

Zachęcam młodych adeptów nauki do skorzystania z przyjaznych zasad ubiegania się o stypendium w tegorocznej edycji Konkursu; nagroda umożliwia zwolnienie z opłaty kongresowej, zwrot kosztów podróży, i zapewnienie pobytu podczas obrad Kongresu, w Gdańsku we wrześniu b.r.

Regulamin Konkursu znajduje się w witrynie PTBioch:

https://www.ptbioch.edu.pl, w zakładce: Nagrody i Stypendia.

Termin przyjmowania zgłoszeń do Konkursu mija o północy 15 maja lub 29 czerwca b.r. (zasada identyczna z ogólnymi warunkami nadsyłania streszczeń określonymi przez Organizatora III Kongresu BIO).

Gotowość uczestnika Konkursu do wygłoszenia pracy lub wybór wyłącznie formy posterowej decyduje o wczesnym lub późnym terminie nadesłania zgłoszenia na Konkurs.

Gotowość wygłoszenia pracy przez potencjalnego stypendystę nie jest równoznaczna z pewnością zakwalifikowania pracy do ustnej prezentacji przez organizatora sesji.

 

Zgłoszenia na Konkurs można przesyłać na poniższy adres elektroniczny i pocztowy.

Ze słowami serdeczności,

Dr n. przyr. Teresa Wesołowska

Zakład Biochemii i Żywienia Człowieka PUM

Ul. Broniewskiego 24,

71-460 Szczecin

Adres e-mail: wesolowskatj@yahoo.pl

Podkategorie

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Inicjatywa O/Szczecińskiego

Inicjatywa O/Szczecińskiego

Szanowni Państwo, Miło mi poinformować o nowej inicjatywie naszego Oddziału.Celem aktywizacji młodych badaczy naszego Oddziału zapraszamy do ubiegania się o stypendium  kongresowe. Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku. Nabór rusza 16 czerwca o godzinie 12.00, liczy się kolejność...

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Dr Elżbieta Wątor laureatką Nagrody im. Witolda Drabikowskiego

Dr Elżbieta Wątor laureatką Nagrody im. Witolda Drabikowskiego

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Biochemicznego z przyjemnością ogłasza, że laureatką Nagrody im. Witolda Drabikowskiego za rok 2024 została dr Elżbieta Wątor z Uniwersytetu Jagiellońskiego.Nagroda, przyznawana we współpracy z firmą Merck Sp. z o.o., jest wyróżnieniem dla najlepszej rozprawy...

więcej więcej