logo PTBIOCH

logo FEBS

W dniach od 4 grudnia 2023 roku do 11 stycznia 2024 roku w Instytucie Nenckiego PAN odbywała się wystawa „Sztuka Apoptozy”, która była częścią piątego projektu Art & Science. Partnerem projektu było Polskie Towarzystwo Biochemiczne.

Wystawa, w której wzięło udział blisko 70 artystów sztuk wizualnych, była współorganizowana przez Fundacja Marcelego Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych oraz Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Nencki Art Collection. Kuratorami wystawy byli Magdalena Uchman oraz Mirosław Pawłowski. W czasie wystawy zaprezentowano Katalog, przedstawiający uczestniczących w projekcie artystów oraz artykuły dotyczące wykładów w majowym Sympozjum naukowym rozpoczynającym Projekt „Sztuka Apoptozy”.

Wystawie towarzyszyła prezentacja inicjatywy BIO ART 2 studentów Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego, która była koordynowana przez Julię Rut oraz Katarzynę Tereszkiewicz. Gośćmi specjalnymi wystawy były: Emilia Pitucha, Joasia Dudek (ASP warszawa) oraz Monika Polak (ASP Wrocław). Finisaż wystawy był współorganizowany przez Samorząd Doktorantów Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN.

f03ee65f dc5f 4abd bf2d 598ce5c78afc

IMG 5744

IMG 5756

 

 

IMG 5760

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Poznańskim

Wydarzenie w O/Poznańskim

W imieniu Oddziału Poznańskiego PTBioch i Sekcji Kwasów Nukleinowych PTBioch zapraszamy do uczestnictwa w wykładach o tematyce związanej z kwasami nukelinowymi w auli Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN (wejście od ulicy Henryka Wieniawskiego). Wykłady w języku angielskim. W piątek, 10.5. o godz....

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

WSPOMNIENIE: ANNA WOJTCZAK

WSPOMNIENIE: ANNA WOJTCZAK

W maju br. mija 12 rocznica pożegnania prof. Anny Wojtczak. Profesor Anna Wojtczak była związana z Instytutem Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego od czasu studiów na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Łódzkiego. W 1954 r., gdy Instytut przeniósł się do Warszawy, powróciła razem z...

więcej więcej