W dniu 2 lutego br. na platformie ZOOM odbyło się zebranie Rady Federacji Europejskich Towarzystw Biochemicznych (FEBS Council). Sekretarz Generalny FEBS prof. Miguel De La Rosa (Hiszpania) przedstawił proponowane zmiany Regulaminu FEBS dotyczące m.in. zmian strukturalnych FEBS, wprowadzenia spotkań komitetów FEBS on-line oraz zasad finansowania Kongresów FEBS przez Towarzystwa narodowe. Reprezentanci wszystkich towarzystw narodowych jednogłośnie zaakceptowali proponowane zmiany. Omówiono także różne inicjatywy planowane z okazji 60tej rocznicy powstania FEBS, które będą realizowane w czasie Kongresu FEBS w Mediolanie, w bieżącym roku. Polskie Towarzystwo Biochemiczne jest współorganizatorem jednego z takich wydarzeń (Bio-Art Image contest: the-beauty-behind-biological-sciences). Członkiem Komitetu Wykonawczego FEBS jest prof. Piotr Laidler. Na spotkaniu Rady FEBS Polskie Towarzystwo Biochemiczne było reprezentowane przez prof. Adama Szewczyka, Prezesa Towarzystwa.

FEBS spotkanie