logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Szanowni Państwo, wspieramy 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy licytacją egzemplarza reprintu dzieła Jędrzeja Śniadeckiego "Teoryia Jestestw Organicznych". Licytuj!

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że w wieku 99 lat, dnia 16 grudnia 2020 zmarł w Madison, Wisconsin, Profesor Wacław Szybalski, jeden z najwybitniejszych genetyków współczesnych

W dniu 27 kwietnia 2021 odbyło się wirtualne zebranie Zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. 

W dniu 16 października b.r. odbyło się, po raz pierwszy w historii, w trybie on-line posiedzenie Rady Federacji Europejskich Towarzystw Biochemicznych (FEBS).

W dniach od 17 listopada do 19 listopada 2020 r. odbyło się Sympozjum, rozpoczynające . Sympozjum zostało zorganizowane przez Instytut Nenckiego PAN, Fundację Marcelego Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych, Nencki Art Collection oraz Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Partnerem tego wydarzenia było także Polskie Towarzystwo Biochemiczne.

Polskie Towarzystwo Biochemiczne wydało reprint słynnego dzieła Jędrzeja Śniadeckiego

W ostatnich dniach września, z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem, ukazał się reprint słynnego dzieła Jędrzeja Śniadeckiego, jednej z najwybitniejszych postaci Polskiego Oświecenia pt. Teorya Jestestw Organicznych. Dzieło to, oryginalnie dwutomowe (tom I - 1804, Warszawa, tom II - 1811, Wilno) zostało wydane w jednym tomie (745 stron) na podstawie skanów znajdujących się w Bibliotece Narodowej.

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego webinaru zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Biochemiczne, który odbędzie się 24 lutego 2022, o godz. 13:00, na platformie ZOOM_WEBINAR.

Wykład pt. "Aldolaza i fruktozo bisfosfataza – „moonlighting proteins”; wielofunkcyjność to nie praca po godzinach" zostanie wygłoszony przez prof Dariusza Rakusa z Zakładu Fizjologii i Neurobiologii Molekularnej Uniwersytetu Wrocławskiego. Osoby zainteresowane wykładem prosimy o rejestrację (ilość miejsc ograniczona): 

https://zoom.us/webinar/register/

WN_E6HRQPwWQk2p65BHc4K0WQ

 

Polskie Towarzystwo Biochemiczne zaprasza na Parnas Lecture, który wygłosi prof. Magda Konarska (Laboratory of RNA Biology, ReMedy oraz CeNT, Uniwersytetu Warszawskiego). 
Już dostępny jako podcast na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=ZhcpJ8ulLEU

Dzień 31 sierpnia b.r. byl niezwyczajnym dniem; tym dniu przed 95 laty urodzil się przyszły Profesor, Mieczysław Chorąży, 

Od rana o Jubilacie w Gliwicach pamiętali Jego Bliscy, Przyjaciele, Koledzy, Współpracownicy, Znajomi, i rzesza ludzi, którym nazwsko Mieczysław Chorąży jest znajome! Niezwykły czas!

Kongres febs, który miał sie odbyc w lipcu tego roku w Lubljanie, został oficjalnie przełożony na rok 2021. Więcej szczegółów na stronie Kongresu:
https://2020.febscongress.org/

Szanowni Państwo,

infomujemy, że termin opłat składek członkowskich zostaje przedłużony na razie do 30 kwietnia 2020

 

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Poznańskim

Wydarzenie w O/Poznańskim

W imieniu Oddziału Poznańskiego PTBioch i Sekcji Kwasów Nukleinowych PTBioch zapraszamy do uczestnictwa w wykładach o tematyce związanej z kwasami nukelinowymi w auli Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN (wejście od ulicy Henryka Wieniawskiego). Wykłady w języku angielskim. W piątek, 10.5. o godz....

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

SEKCJA BŁON BIOLOGICZNYCH

SEKCJA BŁON BIOLOGICZNYCH

Posiedzenie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego odbyło się w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie w dniu 19 kwietnia 2024 roku. W czasie zebrania, na wniosek Prezydium PTBioch powołano Sekcję Błon Biologicznych PTBioch. Przewodniczącym Sekcji Błon...

więcej więcej