logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

img165 1

W dniach 18 – 21 września 2018 roku na terenie Campusu Uniwersyteckiego w Gdańsku Oliwie, odbył się III Kongres BIO2018, czyli 51 Zjazd Polskiego Towarzystwa Biochemicznego.

NA KOLEJNY ZAPRASZAMY DO LUBLINA W 2020 ROK, DO ZOBACZENIA !

W dniach 25-26 czerwca br. Prezes Polskiego Towarzystwa Biochemicznego prof. Andrzej Legocki oraz wice-Prezes prof. Adam Szewczyk odbyli spotkania w Lublinie i Rzeszowie promujące udział polskich naukowców w Kongresie Federacji Europejskich Towarzystw Biochemicznych (FEBS),

Doktor honoris causa PUM i Członek Honorowy Polskiego Towarzystwa Biochemicznego.
Wybitny biochemik, pasjonat kształcenia kadr naukowców, utalentowany nauczyciel akademicki,  badacz i  propagator nauki. Odszedł w Szczecinie, 17 lipca 2018 r.

11 maja 2018 roku w Galerii Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się finisaż wystawy Art & Science.

Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN rozpoczął swoją działalność w 1918 roku i jest obecnie jednym z największych nie-uniwersyteckich centrów badań biologicznych Polsce. Rok 2018 jest więc specjalną datą w historii instytutu: obchodzimy 100-lecie powołania Instytutu Nenckiego!

21 grudnia br. zmarł niespodziewanie prof. Włodzimierz Krzyżosiak, jeden z naszych najwybitniejszych współczesnych biochemików.

Członkom i sympatykom Polskiego Towarzystwa Biochemicznego oraz zaprzyjaźnionym organizacjom naukowym życzenia pięknych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, szczęśliwego i ze wszech miar pozytywnego roku 2018,

składa

Zarząd Główny

Komitet Biotechnologii Polskiej Akademii Nauk opracował ekspertyzę "Biogospodarka, biotechnologia i nowe techniki inżynierii genetycznej - Nowoczesna Biotechnologia Podstawą Biogospodarki".

 

 Ekspertyza KB PAN Biogospodarka biotechnologia i nowe techniki inzynierii genetycznej

W dniu 26 października 2017, przyjmowaliśmy gości z Białoruskiego Towarzystwa Biochemików i Biologów Molekularnych. Nowo powołane Towarzystwo reprezentowali prof. prof. Lilia Nadolnik, Prezes oraz Andrey Moiseenok, oboje z Instytutu Biochemii Białoruskiej Akademii Nauk w Grodnie. Robocza wizyta była poświęcona przygotowaniom do trójstronnej konferencji jakie Białoruskie, Litewskie i Polskie Towarzystwa Biochemiczne planują zorganizować z okazji 250 rocznicy urodzin Jędrzeja śniadeckiego.

bialorus11 17r

Prof. Mieczysław Chorąży w dniu 3 maja 2017 r. został uhonorowany Orderem Orła Białego. Działo się to podczas uroczystości w Zamku Królewskim z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dekoracji dokonał Prezydent RP Andrzej Duda. 

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Poznańskim

Wydarzenie w O/Poznańskim

W imieniu Oddziału Poznańskiego PTBioch i Sekcji Kwasów Nukleinowych PTBioch zapraszamy do uczestnictwa w wykładach o tematyce związanej z kwasami nukelinowymi w auli Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN (wejście od ulicy Henryka Wieniawskiego). Wykłady w języku angielskim. W piątek, 10.5. o godz....

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

WSPOMNIENIE: ANNA WOJTCZAK

WSPOMNIENIE: ANNA WOJTCZAK

W maju br. mija 12 rocznica pożegnania prof. Anny Wojtczak. Profesor Anna Wojtczak była związana z Instytutem Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego od czasu studiów na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Łódzkiego. W 1954 r., gdy Instytut przeniósł się do Warszawy, powróciła razem z...

więcej więcej