(Tłumaczenie)

Drogi Andrzeju, Drogi Pawle,
Drodzy członkowie Zarządu Głównego , Polskiego Towarzystwa Biochemicznego
Drodzy polscy przyjaciele, drodzy koledzy,

W imieniu kierownictwa ukraińskiego Towarzystwa Biochemicznego, pragnę wyrazić Państwu naszą najszczerszą wdzięczność za list poparcia, który trafia do naszych serc i rozgrzewa duszę. Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko temu, że opublikujemy list w naszych czasopismach i wyślemy go do oddziałów terenowych naszego Towarzystwa.

Oferta stypendiów to jeszcze jeden dowód bardzo dobrych i przyjaznych stosunków między naszymi Towarzystwami, i jestem przekonany , że będą się one wzmacniać się z roku na rok , stanowiąc solidne oparcie dla biochemików z obu naszych krajów.

W momencie, gdy piszę ten list, jestem pewien, że już jesteście świadomi Wielkiego Zwycięstwa Majdanu. To było niewiarygodne i trudne do przewidzenia jeszcze dwa lub trzy dni temu. Ostatnie wydarzenia stały się jednak wspaniałym zwycięstwem ducha narodu ukraińskiego nad niesprawiedliwością, chciwością, korupcją i łamaniem wszelkich praw człowieka.

Każdy z nas ma nadzieję, że teraz nastąpi ożywienie gospodarcze i polityczne naszego ukochanego kraju, który zajmie miejsce wśród najbardziej rozwiniętych krajów na świecie, jeśli tylko zostanie właściwie pokierowany .

Dziękując jeszcze raz i życzę jak najlepiej wam wszystkim

Serhij Komisarenko
Prezes Ukraińskiego Towarzystwa Biochemicznego

Wydarzenie w Oddziale Poznańskim

W ramach programu "Nowe Horyzonty Przyrodnicze" 25 kwietnia na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbył się wykład kolejnego prelegenta Pana Prof. Jerzego Żołądzia. Zgodnie z przyjętym zwyczajem zamieszczamy notatkę oraz zdjęcia z wykładu.

Zmiana siedziby Biura Zarządu Głównego PTBioch.

Szanowni Państwo, zawiadamiamy, że od dnia 1 czerwca 2019, Biuro Zarządu Głównego PTBioch. mieści się w lokalu nr 6, I piętro w dawnej części hotelowej Instytutu Biologii Doświadczalnej (południowa strona budynku zwierzętarni). Adres korespondencyjny pozostaje bez zmian.