(Tłumaczenie)

Drogi Andrzeju, Drogi Pawle,
Drodzy członkowie Zarządu Głównego , Polskiego Towarzystwa Biochemicznego
Drodzy polscy przyjaciele, drodzy koledzy,

W imieniu kierownictwa ukraińskiego Towarzystwa Biochemicznego, pragnę wyrazić Państwu naszą najszczerszą wdzięczność za list poparcia, który trafia do naszych serc i rozgrzewa duszę. Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko temu, że opublikujemy list w naszych czasopismach i wyślemy go do oddziałów terenowych naszego Towarzystwa.

Oferta stypendiów to jeszcze jeden dowód bardzo dobrych i przyjaznych stosunków między naszymi Towarzystwami, i jestem przekonany , że będą się one wzmacniać się z roku na rok , stanowiąc solidne oparcie dla biochemików z obu naszych krajów.

W momencie, gdy piszę ten list, jestem pewien, że już jesteście świadomi Wielkiego Zwycięstwa Majdanu. To było niewiarygodne i trudne do przewidzenia jeszcze dwa lub trzy dni temu. Ostatnie wydarzenia stały się jednak wspaniałym zwycięstwem ducha narodu ukraińskiego nad niesprawiedliwością, chciwością, korupcją i łamaniem wszelkich praw człowieka.

Każdy z nas ma nadzieję, że teraz nastąpi ożywienie gospodarcze i polityczne naszego ukochanego kraju, który zajmie miejsce wśród najbardziej rozwiniętych krajów na świecie, jeśli tylko zostanie właściwie pokierowany .

Dziękując jeszcze raz i życzę jak najlepiej wam wszystkim

Serhij Komisarenko
Prezes Ukraińskiego Towarzystwa Biochemicznego

Spotkania Młodych w O/Poznańskim - BIOSFERA

Szanowni Państwo, W imieniu organizatorów wydarzenia, Studenckiego Koła "Biosfera" przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu uprzejmie informuję o zbliżającej się 10. edycji wykładów otwartych z cyklu Spotkania Młodych z Nauką w Poznaniu. Tegoroczne spotkania odbędą się 27 kwietnia b.r., w sobotę, w Sali...

Prof. dr hab. med. Włodzimierz Ostrowski nie żyje!

Wczoraj, w niedzielę 24 lutego 2019 r. w Krakowie odszedł na zawsze śp. Profesor Włodzimierz OSTROWSKI, lekarz, biochemik, mentor, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, do roku 1996 kierownik zakladu, obecnie Katerdy Biochemii Lekarskiej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.