Archaiczne ewolucyjnie pazurnice, zwierzęta o cechach zarówno pierścienic (Annelida), jak i stawonogów (Arthropoda), używają zadziwiającej i przerażającej metody łowów. Więcej na stronie:

www.iflscience.com/plants-and-animals/how-velvet-worm-slimes-prey-wild-spray-attackwww.iflscience.com/plants-and-animals/how-velvet-worm-slimes-prey-wild-spray-attack

Spotkania Młodych w O/Poznańskim - BIOSFERA

Szanowni Państwo, W imieniu organizatorów wydarzenia, Studenckiego Koła "Biosfera" przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu uprzejmie informuję o zbliżającej się 10. edycji wykładów otwartych z cyklu Spotkania Młodych z Nauką w Poznaniu. Tegoroczne spotkania odbędą się 27 kwietnia b.r., w sobotę, w Sali...

Prof. dr hab. med. Włodzimierz Ostrowski nie żyje!

Wczoraj, w niedzielę 24 lutego 2019 r. w Krakowie odszedł na zawsze śp. Profesor Włodzimierz OSTROWSKI, lekarz, biochemik, mentor, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, do roku 1996 kierownik zakladu, obecnie Katerdy Biochemii Lekarskiej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.