logo PTBIOCH

logo FEBS
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej otworzyła 20 kwietnia b.r. kolejne konkursy w programach TEAM, TEAM-TECH oraz TEAM- TECH Core Facility, a także uruchamia nowy program TEAM-TECH Core Facility PLUS. We wszystkich konkursach do zdobycia jest łacznie 95 mln złotych. Wnioski można składać do 20 czerwca b.r.
 

O środki na prowadzenie innowacyjnych badań w programach TEAM-TECH, Core Facility i Core Facility PLUS mogą starać się uczeni z całego świata, posiadający wybitne doświadczenie we wdrażaniu wyników prac badawczych do praktyki gospodarczej, bądź w realizowaniu usług badawczych czy obsłudze urządzeń badawczych na rzecz odbiorców biznesowych. Projekty mogą być realizowane nie tylko w jednostkach naukowych, ale także w przedsiębiorstwach lub konsorcjach naukowo-przemysłowych (ten wariant nie jest możliwy w Core Facility i Core Facility PLUS). Oznacza to, że z finansowania mogą skorzystać również firmy, które już posiadają działy B+R i takie, które chcą te działy tworzyć. Firmy mogą otrzymać nawet do 80% dofinansowania na projekty w oparciu o zasady przyznawania pomocy publicznej. Nabory wniosków w programach TEAM-TECH, Core Facility i Core Facility PLUS rozpoczną się 20 kwietnia i zakończą 20 czerwca br.

Programy TEAM - TECH, Core Facility i Core Facility PLUS są realizowane w ramach środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4 Zwiększenie potencjału kadrowego sektira BR

SPOTKANIE INFORMACYJNE w FNP

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej zaprasza osoby zainteresowane złożeniem wniosków w programach TEAM-TECH i TEAM-TECH Core Facility na spotkanie informacyjne poświęcone tym programom, które odbędzie się 26 kwietnia br. w siedzibie FNP przy ul. I. Krasickiego 20/22 w Warszawie, w godz. 10.00 – 13.15.

Spotkanie będzie prowadzone w jęz. polskim.

Aby zarejestrować się na spotkanie, zainteresowane osoby proszone są o wysłanie zgłoszenia poprzez formularz rejestracyjny. Rejestracja będzie prowadzona do 24 kwietnia br. lub do wyczerpania limitu miejsc.

W trakcie spotkania szczególna uwaga zostanie poświęcona nowym zasadom finansowania w programie Core Facility oraz nowości w ofercie programów FNP realizowanych w ramach PO IR – programowi Core Facility PLUS. Oba programy umożliwiają finansowanie prac B+R mających na celu stworzenie lub rozwinięcie usługi badawczej, która w przyszłości będzie świadczona komercyjnie.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na profilu Fundacji na portalu Facebook. Transmisja rozpocznie się o godz. 10:30 i będzie dostępna zarówno dla osób mających konto na portalu Facebook (FB), jak i dla osób nie posiadających takiego konta. W trakcie spotkania osoby mające konto na FB mogą zadawać pytania dot. programów TEAM-TECH, Core Facility i Core Facility PLUS w komentarzach pod transmisją. Osoby nieposiadające konta na FB organizatorzy zachęcają do przesyłania pytań na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na wszystkie pytania zadane w komentarzach na FB i mailowo zostaną przekazane odpowiedzi po zakończeniu spotkania.

WIĘCEJ informacji na temat programów, warunków uczestnictwa w konkursach i spotkania informacyjnego na stronach:

http://www.fnp.org.pl/ruszaja-kolejne-konkursy-w-programach-fnp/

http://www.fnp.org.pl/spotkanie-informacyjne-team-tech-i-team-tech-core-facility-nowe-zasady-finansowania/

banner strona

febs 2019

2018AdvCourseZ ŻYCIA ODDZIAŁÓW

NAGRODA im. ARTURA ROJSZCZAKA

Nagroda im. Artura Rojszczaka! Do 31 stycznia trwa , stworzoną z myślą o młodych doktorach wyróżniających się osiągnięciami naukowymi, szerokimi horyzontami oraz umiejętnością przekraczania ram wąskich specjalizacji naukowych. Organizatorami jest Klub Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej....

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

   List otwarty do członków Polskiego Towarzystwa Biochemicznego

List otwarty do członków Polskiego Towarzystwa Biochemicznego

We wrześniu 2018 spotkaliśmy się w Gdańsku na III Kongresie BIO zorganizowanym przez nasze Towarzystwo. Było to twórcze i radosne spotkanie przedstawicieli licznej braci biochemicznej na pięknym kampusie Uniwersytetu Gdańskiego. Cieszyliśmy się urzekającą otwartością i serdeczną gościnnością zachwycającego...

więcej więcej