Dnia 1 czerwca 2017 w Brukseli w Bibliotece Solvay, w 1. rocznicę ustanowienia sieci, odbyło się międzynarodowe Forum The Guild "Research, Innovation and the Future of Europe". The Guild of European Research-Intensive Universities jest międzynarodową siecią współpracy zrzeszającą prestiżowe uniwersytety europejskie. Uniwersytet Jagielloński jest współzałożycielem i członkiem. Uczestnikami zarówno Forum The Guild, jak i General Assembly z ramienia UJ, są: prof. Stanisław Kistryn – prorektor ds. badań i funduszy strukturalnych oraz skarbnik i jeden z założycieli the Guild, prof. Dorota Malec – prorektor ds. rozwoju, prof. Andrzej Mania – kierownik Katedry Historii Dyplomacji i Polityki Międzynarodowej oraz dr hab. Andrzej Adamski – pełnomocnik rektora ds. innowacji

Forum gromadzi przedstawicieli środowiska akademickiego (rektorów uniwersytetów) z Europy i świata oraz otoczenia politycznego (komisarzy europejskich, przedstawicieli Parlamentu Europejskiego). Spotkaniu przewodniczył Robert-Jan Smits - dyrektor Generalny ds. Badań i Innowacji, Anneleen van Bossuyt – członek Parlamentu Europejskiego i Janez Potočnik - były komisarz ds. Nauki i Badań (2004–2010) oraz Środowiska (2010–2014) . Wymiana pomysłów na kolejny program ramowy na rzecz badań i innowacji oraz dyskusja o rozwoju badań i innowacji z uwzględnieniem interesu społecznego wypełniły program spotkania. Rozważano także sposoby wzmocnienia: aktywności krajów o niższej skuteczności badawczej, współpracy badawczej i doskonałości naukowej.

2 czerwca w brukselskim biurze The Guild odbyło się Walne Zgromadzenie (General Assembly) członków sieci, podczas którego kontynuowana była dyskusja nt. nowego programu ramowego FP9 i wybrano nowych członków Zarządu.

XXII GLIWICE SCIENTIFIC MEETINGS

XXII Gliwickie Spotkania Naukowe już niedługo, w dniach 16 - 17 listopada 2018 r. Cykliczne wydarzenie naukowe umieszczane od lat w dorocznym, nie tylko polskim kalendarzu konferencyjnych spotkań ma szczegółowy program i znamienitych wykładowców; link poniżej!...

Konkurs na Redaktora Naczelnego Postępów Biochemii

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Biochemicznego ogłasza konkurs na stanowisko Redaktora Naczelnego Postępów Biochemii