Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie szczegółowych kryteriów i trybu przyznawania oraz rozliczania środków finansowych na naukę w ramach Programu „Diamentowy Grant” ogłosił konkurs na finansowanie projektów badawczych w ramach VII edycji Programu..

Celem konkursu jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów lub absolwentów prowadzących pod kierunkiem opiekuna naukowego badania naukowe o wysokim stopniu zaawansowania, tak aby dać im możliwość skrócenia ścieżki kariery naukowej. W ramach programu środki finansowe przeznaczone są na finansowanie badań naukowych prowadzonych przez wybitnie uzdolnionych studentów lub absolwentów, wskazanych w projekcie badawczym.

O przyznanie środków finansowych w ramach programu może ubiegać się jednostka naukowa posiadająca kategorię naukową A+, A lub B, w której wybitnie uzdolniona osoba będzie realizować badania naukowe w ramach programu „Diamentowy Grant” i – w przypadku studentów – będzie kontynuować naukę.

• Wsparciem mogą być objęci wybitnie uzdolnieni: studenci jednolitych studiów magisterskich lub odpowiednich, którzy ukończyli trzeci rok studiów w roku ogłoszenia konkursu i kontynuują naukę, a w przypadku jednolitych studiów magisterskich trwających 6 lat – studenci, którzy ukończyli czwarty rok studiów w roku ogłoszenia konkursu i kontynuują naukę;
  • absolwenci studiów pierwszego stopnia, którzy otrzymali tytuł zawodowy licencjata lub inżyniera albo równorzędny w roku ogłoszenia konkursu.

Osoby ubiegające się o finansowanie nie posiadają tytułu zawodowego magistra lub jego odpowiednika; nie są laureatami poprzednich edycji konkursu w ramach programu „Diamentowy Grant”; posiadają udokumentowaną znajomość co najmniej jednego języka obcego na poziomie nie niższym niż B2 zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego; prowadzą zaawansowane badania naukowe i posiadają osiągnięcia naukowe.

W programie mogą uczestniczyć również polscy studenci/absolwenci, którzy odbyli studia pierwszego stopnia w jednostkach zagranicznych. Środki finansowe NA REALIZACJE PROJEKTU BADAWCZEGO przyznaje się na podstawie wniosku sporządzanego W FORMIE ELEKTRONICZNEJ wg wzoru dostępnego na stronie osf.opi.org.pl; wniosek składa kierownik jednostki naukowej

Szczegółowe informacje o zasadach składania wniosków pod adresem: http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/ogloszenie-vii-edycji-konkursu-w-ramach-program

Oddział Warszawski z żalem zawiadamia o śmierci Profesor Barbary Tudek

Nieobecna Pani Profesor Barbara Tudek! W Warszawie, 1 marca b.r. zmarła po długiej chorobie Pani prof. dr hab. Barbara Tudek, naukowiec Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Wspomnienie przejęłam ze strony Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Poznałam Panią...

Prof. dr hab. med. Włodzimierz Ostrowski nie żyje!

Wczoraj, w niedzielę 24 lutego 2019 r. w Krakowie odszedł na zawsze śp. Profesor Włodzimierz OSTROWSKI, lekarz, biochemik, mentor, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, do roku 1996 kierownik zakladu, obecnie Katerdy Biochemii Lekarskiej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.